reklama

GPT-4 je tu – AI bude kreativnější, přesnější a pozná, co je na obrázku

GPT-4 je tu – AI bude kreativnější, přesnější a pozná, co je na obrázku
2023-03-15T15:00:42+02:00
• 15. 3. 2023

Zdroj: TechCrunch

Společnost OpenAI před několika hodinami představila další generaci jazykového modelu GPT-4. V běžné konverzaci jsou na stejné úrovni v porovnání s GPT-3.5. V mnoha ohledech je ale výrazně lepší. Nová verze umí třeba přijímat jako vstupy obrázky. Vývojáři výrazně zapracovali na kritických připomínkách uživatelů, ale stále si umí fakta „vymyslet“.

GPT-4 je lepší, ale…

Spoluzakladatel Sam Altman označil GPT-4 za nejschopnější a nejlepší model. Dále uvedl, že nový systém je „multimodal“, což v jednoduchosti znamená, že jako vstupy dokáže přijímat obrázky i texty a uživatelům umožňuje klást otázky týkající se obrázků. Poradí si i s masivními textovými vstupy a dokáže si zapamatovat a reagovat na více než 20 000 slov najednou. Nový model je od dnešního dne k dispozici uživatelům ChatGPT Plus.

OpenAI také spolupracuje s komerčními partnery, kteří nabízejí služby poháněné technologií GPT-4. Nová úroveň předplatného aplikace pro výuku jazyků Duolingo, Duolingo Max, bude nyní nabízet anglicky mluvícím uživatelům konverzace ve francouzštině nebo španělštině podporované umělou inteligencí a může využívat GPT-4 k vysvětlení chyb, kterých se studenti jazyka dopustili.

GPT-4

Zdroj: TechCrunch

Na druhém konci spektra je společnost Stripe, která se zabývá zpracováním plateb, která používá GPT-4 k zodpovídání dotazů na podporu od firemních uživatelů a k označování potenciálních podvodníků na fórech podpory společnosti.

„Umělá inteligence byla vždy velkou součástí naší strategie,” řekl hlavní produktový manažer společnosti Duolingo Edwin Bodge. „Využívali jsme ji k personalizaci lekcí a spouštění testů angličtiny v Duolingo. V cestě studenta však existovaly mezery, které jsme chtěli zaplnit: procvičování konverzace a kontextová zpětná vazba na chyby.” Experimenty s GPT-4 společnost přesvědčily, že technologie je schopna tyto funkce poskytnout, přičemž “95 %” prototypu bylo vytvořeno během jednoho dne.

Pozor ale. Šéf OpenAI sice tvrdí, že GPT-4 už neposkytuje tolik zkreslených výsledků, ale stále je potřeba mít na paměti, že AI pracuje s daty pouze do září 2021. V rámci benchmark testů je však nová verze přesnější a rychlejší. OpenAI tvrdí, že na základě připomínek uživatelů se jí podařilo faktické nedostatky v GPT-4 zlepšit – nikoli však odstranit – a na žádosti o obsah, jako jsou lékařské rady nebo rady týkající se sebepoškozování, reaguje citlivě “o 29 % častěji” a na žádosti o zakázaný obsah reaguje chybně o 82 % méně často.

GPT-4 však stále “halucinuje” fakta a OpenAI uživatele varuje: „Při používání výstupů jazykového modelu je třeba dbát velké opatrnosti, zejména v kontextech s vysokou mírou rizika, přičemž přesný protokol (například lidská kontrola, uzemnění dalším kontextem nebo úplné vyhnutí se použití s vysokou mírou rizika) by měl odpovídat potřebám konkrétního případu použití.” V testech určených k měření halucinací však dosahuje “o 40 % vyššího skóre”, uvádí OpenAI.

Zdroj: theguardian.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim