Njord by Elements – obal a pásek z lososa recenze

Njord by Elements – obal a pásek z lososa [recenze]
2023-02-12T18:00:18+02:00
• 12. 2. 2023

Zdroj: Dotekománie

3

Dnes se v recenzi podíváme na jedno zajímavé příslušenství, které může ochránit váš iPhone a zároveň posunout jeho vzhled na jinou úroveň. Řeč je o stylových pozdrech Njord by Elements, přičemž tato značka používá jako jeden z materiálů lososí kůži. A jelikož ji můžete mít také na hodinkách, podíváme se i na pásek k Apple Watch. A pokud by vám i to bylo málo, vyrábí také pouzdro pro AirPods.

Úvod

Nejprve stojí za to trochu přiblížit značku Njord by Elements a v čem jsou tato pouzdra vlastně dobrá. Mimo používání lososí kůže, což je už samo o sobě velmi zajímavé, se hodně zaměřují na udržitelnost a recyklaci. Jejich pouzdra na iPhone 14 tak například ze sta procent využívají recyklovaný plast.

Njord 19 6000x3368x

Zdroj: Dotekománie

Zároveň pro získání kůže není žádné zvíře zbytečně zabito. Losos z Islandu, který putuje na pulty obchodů či do restaurací, je tak zbaven kůže, která je pak použita právě na obaly. Mimo lososí kůže ale na nejnovější generaci iPhonů vyrábí také pouzdra s látkou nebo klasickou kůží. Pro někoho pak možná bude menší zklamání fakt, že pouzdra jsou dostupné pouze na iPhone 12 a novější. Obaly se pak vyrábí na Islandu s nulovou uhlíkovou stopou.

Salmon Leather MagSafe Case – iPhone 13

Jelikož jako osobní zařízení používám iPhone 13 v současné době, tak jsme testovali pouzdro právě na tomto zařízení. V případě této generace iPhonů je k dispozici pouze pouzdro s lososí kůží, které však můžete mít v tmavě modré, tmavě zelené, tmavě šedé a nebo v rezavé (tmavě červené by se dalo říct). My testovali první zmíněnou barvu.

Njord 1 6000x3368x Njord 2 6000x3368x

Zdroj: Dotekománie

Hned po prvním uchopení jsem byl překvapen, jak je obal masivní. Výrobce také slibuje, že s obalem má telefon vydržet pád z dvou metrů na zem bez problémů. To jsem tedy radši nezkoušel, nerad házím svůj telefon dobrovolně na zem, ale věřím, že by to asi přežil. Obal totiž opravdu přidá telefonu i na tloušťce a na čelní straně výrazně vystupuje nad krycí sklo iPhonu.

Njord 21 6000x3368x

Zdroj: Dotekománie

Celý rámeček je pogumovaný a ze stejného materiálu jsou provedena také tlačítka, jejichž stisk je velmi příjemný. Jen je škoda, že tlačítka nejsou u takto prémiového obalu třeba z hliníku podobně jako u originální Apple kožených obalů. Přidalo by to ještě trochu větší šmrnc.

Njord 6 5561x3122x Njord 3 6000x3368x

Zdroj: Dotekománie

Záda pouzdra pak pokrývá již několikrát zmíněná lososí kůže, která je v tomto případě nabarvena na modro. Na dotek je kůže příjemně měkká, přičemž kůže tak trochu vystupuje na povrch. Ono to bohužel občas může vypadat naopak trochu “odrbaně”. Je to však jednoznačně unikátní materiál, který jen tak někde nevidíte.

IMG 1285 4032x3024x IMG 1286 4032x3024x

Zdroj: Dotekománie

Na zádech je v případě verze pro iPhone 13 pogumováním zvýrazněn MagSafe, což tato stejná pouzdra pro iPhone 12 a 14 nemají. Smysl tohoto zvýraznění vidím v lepší ochraně samotné kůže, protože se trochu obávám, jak bude vypadat po častém (ne-li každodenním) používání MagSafe příslušenství. Po dvou týdnech používání zatím kůže skvěle drží, ale jak bude vypadat třeba po roce, se trochu obávám. A to nejen kvůli MagSafe.

Njord 5 6000x3368x

Zdroj: Dotekománie

Salmon Leather Strap – Apple Watch – Vatn | Petrol

Líbí se mi, že si k obalu na telefon můžete koupit pásek na hodinky ve stejném materiálu a ve stejné barvě. Tvoří to tak pěknou kombinaci. Pásek na Apple Watch jsme testovali také v tmavě modré barvě Petrol. Materiál je zde také lososí kůže, přičemž vespod nalezneme klasickou kůži. Boky jsou pak pogumované.

Njord 14 6000x3368x

Zdroj: Dotekománie

Hned při prvním nasazovaní mě překvapilo, že pásek je tuhý a nasadit ho na ruku bylo celkem složité. Po pár dnech používání se však povolí a zároveň se začne i kůže mírně opotřebovávat. Už na přiložených fotkách to lze v místě zapínání lehce vidět. Tady se opět obávám, jak pásek z dlouhodobého hlediska vydrží.

Njord 10 6000x3368x Njord 9 6000x3368x

Zdroj: Dotekománie

Jelikož Apple Watch primárně používám na sport, tenhle pásek se na to moc nehodí. Pot se logicky dostane do kůže a na plavání to také není, to jsem ani radši nezkoušel.

Njord 11 6000x3368x Njord 8 5800x3256x

Zdroj: Dotekománie

Zda se vám použitý materiál a pásek celkově líbí, je pak celkem subjektivní záležitost. Ne každému vyhovuje kůže, nicméně své okolí tím nejspíš zaujmete.

Njord 15 6000x3368x Njord 16 6000x3368x

Zdroj: Dotekománie

Zhodnocení

Jedná se jednoznačně o zajímavé udržitelné obaly, přičemž lososí kůži opravdu jen tak někde nevidíte. Obal je zároveň poměrně masivní a telefon s ním vydrží nějaký ten pád. Zatímco tato jeho část si hraje na odolné pouzdro, materiál kůže na zádech se zase trochu obávám, že tolik nevydrží. Pokud však hledáte unikátní obal spolu s páskem na Apple Watch, Njord by Elements rozhodně jen tak někdo nemá.

Njord 18 6000x3368x

Zdroj: Dotekománie

Cenovka však není nízká, dle varianty se pohybuje kolem 1 000 – 1 200 Kč. Na druhou stranu to je pořád o chlup levnější než třeba originální Apple kožené obaly. Zde vás navíc krom zajímavého materiálu může těšit i již zmíněná udržitelnost, recyklace a výroba na Islandu.

Za poskytnutí produktu děkujeme Njord by Elements, kde si můžete prohlédnout celou nabídku a příslušenství zakoupit.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Senior Editor zaměřující se primárně na recenze, tvorbu obsahu na sociální sítě a náš podcast PZL. Nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Tento kryt mám na iPhone 13Pro. Líbí se mi, ale MagSafe je výrazně slabší než na krytu přímo od Apple. Pro mě důležitá vlastnost, takže uvažuji o změně.

Martin Vaněk

12. 2. 2023, 19:53

Pouzdro na iPhone jsem měl. Po cca 2 měsících se začalo odlepovat MagSafe kolečko na zadní straně. Lepidlo co to drželo se zároveň rozpatlávalo po celé zadní straně. Pouzdro letělo do koše. Takže díky, ale už ne.

Miroslav Růžička

VIP 13. 2. 2023, 15:37

Nové obaly pro iPhone 14 už naštěstí tento MagSafe proužek na zádech nemají.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat