reklama

OnePlus rozšiřuje svoje portfolio, přidává mechanickou klávesnici

OnePlus rozšiřuje svoje portfolio, přidává mechanickou klávesnici
2023-01-03T11:29:23+01:00
• 3. 1. 2023

I když je OnePlus znám především jako výrobce chytrých telefonů, v posledních několika letech rozšířil své portfolio o sluchátka, chytré hodinky a příslušenství. Dokonce se šušká, že společnost představí svůj první tablet s Androidem. Překvapivě nyní společnost OnePlus oznámila, že ve spolupráci s uznávanou značkou Keychron bude vyrábět mechanickou klávesnici.

1 M00 41 EC CkvLh2OYZ2OAfE3uAAUQCJJfRtE905 4320x2214x

Zdroj: OnePlus

Tichá a hliníková mechanická klávesnice

Zatím neznáme název klávesnice ani žádné podrobnosti o designu, ale společnost OnePlus potvrdila, že bude zařízení vytvářet společně s relativně novou značkou mechanických klávesnic Keychron. Společnost OnePlus tvrdí, že se o ní dozvíme více na začátku roku 2023. Jedná se o zařízení, které přichází poté, co společnost provedla průzkum mezi uživateli OnePlus na platformě Open Ears Forum ohledně toho, jaké produkty by rádi viděli.

card1 pcjpgthumb 2520x1260x

Zdroj: OnePlus

Mechanická klávesnice bude prvním produktem z nově ohlášeného programu OnePlus Featuring, který má značka využít k výrobě produktů z různých kategorií. Klávesnice plně podporuje pokročilé, přizpůsobitelné funkce včetně přepínačů vyměnitelných za provozu a flexibilního firmwaru s otevřeným zdrojovým kódem. Firmware s otevřenými zdrojovými kódy, jako jsou QMK a VIA, umožní ovládání v reálném čase bez nutnosti přeflashování firmwaru. Od přizpůsobení světelných efektů RGB až po přemapování kláves. Novinka bude pracovat rovnou jak s Windows tak s MacOS. Klávesnice bude mít mechanické spínače, které by ale měly být zcela tiché. Vyrobena bude z hliníku, přičemž chtějí zachovat nízkou váhu.

ezgifcom gif maker 1 2520x1260x

Zdroj: OnePlus

Zatím jsme neslyšeli žádné další příklady toho, co můžeme očekávat, masová produkce by měla dle informací začít mezi březnem až dubnem. OnePlus chystá i další produkty, v Indii by se měly začít prodávat monitory k PC, měly by však zůstat čistě pro zmíněný asijský trh.

opk 1253x260x

Časová osa produkce klávesnice. Zdroj: OnePlus

Zdroj: oneplus.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat