reklama

Apple údajně pracuje ne cenově dostupných sluchátkách AirPods Lite

Apple údajně pracuje ne cenově dostupných sluchátkách AirPods Lite
2023-01-05T16:30:32+02:00
• 5. 1. 2023

Foto: macrumors.com

Apple údajně pracuje na levné variantě sluchátek AirPods, které by měly být cenově dostupnější oproti aktuálním modelům a zároveň konkurencí pro levnější bezdrátová sluchátka jiných značek.

Apple by mohl přijít s levnější variantou sluchátek AirPods

Sluchátka od Applu nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. AirPods 3. generace vyjdou zhruba na necelých 5 tisíc korun, a pokud chcete to nejlepší v podobě AirPods Pro, budete si muset připravit kolem 6,5 tisíc korun, což už je za „špunty“ opravdu raketa. Podle analytika Jeffa Pu z Haitong Intl Tech Research se Apple zřejmě rozhodl přijít s cenově dostupným modelem, který se bude pravděpodobně pohybovat v cenové hladině běžných bezdrátových sluchátek od jiných výrobců.

AirPods

Zdroj: Dotekomanie.cz

Bohužel nejsou známy žádné bližší podrobnosti o tom, jak by měla sluchátka vypadat, jaké specifikace budou mít nebo s jakou cenovkou by měla na trhy přijít. Můžeme jen odhadovat, že by se cenovka u nás mohla pohybovat někde kolem 2-2,5 tisíc korun. Tento krok by mohl být i odůvodněn toho, že se pro letošní rok očekává pokles dodávek AirPods 3 ze 73 milionů kusů za rok 2022 na 63 milionů kusů. Podle Jeffa Pu za tím stojí pravděpodobně pokles poptávky po AirPods 3 a je zcela možné, že Apple letos nový model ani nepředstaví.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat