reklama

Apple uvedl první veřejnou beta verzi systému iOS 16.3

Apple uvedl první veřejnou beta verzi systému iOS 16.3
2022-12-17T19:30:39+02:00
• 17. 12. 2022

Zdroj: 9to5mac

Apple uvedl první veřejnou betu systému iOS 16.3 pro vývojáře, kteří jsou registrování ve veřejném Apple Software Beta Program. Pojďme si přiblížit, co by nový systém měl přinést.

iOS 16.3 beta je venku

Jednou z nových funkcí, které se týká bezpečnosti je ochrana Apple ID pomocí veřejných klíčů. Uživatel bude mít k dispozici jiné fyzické zařízení, které bude sloužit jako druhá vrstva dvoufaktorového ověřování. Apple říká, že pokud jednou iPhone ověříte tímto druhým zařízením a pořídíte si nový iPhone, nebudete muset v nové telefonu zadávat ID a heslo, pakliže bude opět k autentizaci použité druhé zařízení s uloženými ověřovacími klíči. Samotný Apple nebude bezpečnostní klíče vydávat, ale pro tento účel bude spolupracovat se společností FIDO Aliance.

1200 675 iPhone 14 iPhone 14 Plus 1200x675x

Další novinkou je integrovaný průvodce, který uživateli ukáže, jak propojit iPhone a další zařízení s HomePodem. Nová beta iOS 16.3 je kromě iPhonu k dispozici také pro iPad (iPadOS 16.3), Apple Watch (watchOS 9.3), Apple TV (tvOS 16.3) a také pro MacBooky (macOS 13.2) . Předpokládaný datum vydání finální verze iOS 16.3 by mohlo být někdy v únoru, nebo začátkem března.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat