reklama

Připravovaná Xperia 10 V od Sony mnoho nového nepřinese

Připravovaná Xperia 10 V od Sony mnoho nového nepřinese
2022-11-25T16:25:38+01:00
• 26. 11. 2022

Před několika týdny se objevily úniky prozrazující informace o nejnovějším přírůstku řady Sony Xperia Ace. Připravovaný smartphone bude poháněn procesorem Snapdragon nové generace, a přinese vylepšený displej i několik dalších menších vylepšení. Ponese název Xperia Ace 4.

Pojďme se ovšem podívat na novinky pocházející z dalšího úniku informací, tentokráte se týkají plánovaného smartphonu střední třídy, který má v nabídce nahradit model Sony Xperia 10 IV vydaný začátkem roku 2022. Bude se prodávat – nikoliv překvapivě – pod názvem Xperia 10 V.

V hlavní roli Snapdragon 6 Gen 1

Podle portálu SumahoDigest, který s informacemi přišel, bude nový přístroj založen na čipové sadě Snapdragon 6 Gen 1. Tento nový čipset, vyrobený 4nm technologií, nabídne efektivní provoz, rychlejší Wi-Fi, a oproti předchozí generaci Snapdragon 695 podporuje paměťové moduly LPDDR5 taktované na 3.200 MHz.

K menší změně dojde u displeje – konkrétně jde o zvětšení úhlopříčky z 6 na 6,1 palců. Rozlišení 1080 x 2520 bodů zůstává, stejně tak i poměr stran 21:9. Také použitá technologie zobrazovací jednotky je identická, jde tedy opět OLED panel. Nejasnosti zatím panují ohledně obnovovací frekvence: předchozí generace nabídla klasických 60 Hz, uvidíme, zda se Sony „pochlapí“ a přijde s displejem s vyšší obnovovací frekvencí.

Sony Xperia 10

Zdroj: gizmochina

Minoritní vylepšení se týkají i použité paměti a interního úložiště. Konfigurace 6 GB RAM a 128 GB úložiště zůstává, počítá se pouze s upgradem modulů RAM, konkrétně půjde o rychlejší technologii LPDDR5 namísto starší LPDDR4x.

Zmíníme se ještě o baterii, byť i zde jde o marginální změny: kapacita baterie byla navýšena z 5.000 mAh na 5.150 mAh, tj. zlepšení o „pěkná“ 3 %. Rychlonabíjení zůstává na maximální hodnotě 30 W.

Otazníky zůstávají ohledně sestavy fotoaparátů. Je klidně možné, že ani zde nedojde ke změně, a Sony sáhne po osvědčené sestavě s rozlišeními 12 Mpx – 8 Mpx – 8 Mpx, na kterou sází i současná generace Xperia 10 IV.

A kdy se na (staro)novou Xperii můžeme těšit? Nejdříve ve druhém čtvrtletí roku 2023. Času na případná další vylepšení má tedy Sony ještě poměrně dost.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim