reklama

Google přidá další Pixel? Chystá prý topmodel Pixel G10

Google přidá další Pixel? Chystá prý topmodel Pixel G10
2022-11-09T19:30:06+02:00
• 9. 11. 2022

Zdroj: Google

Po uvedení telefonů Pixel 7 a Pixel 7 Pro se objevily informace, že společnost Google chystá další zařízení do této řady. Google prý usilovně pracuje na vývoji telefonu, který by mělo být novým špičkovým telefonem z řady Pixel 7.

Zdroj: Android Authority

G jako gazela? Google totiž označoval telefony zvířecími jmény

Před vydáním řady Pixel 7 jsme se dozvěděli, že Pixel 7 měl kódové označení „P10“ (Panther) a Pixel 7 Pro měl kódové označení „C10“ (Cheetah, tedy gepard) díky veřejně dostupnému kódu z projektu Android Open Source Project, který našel server 9To5Google. Nově se objevilo další kódové označení, z toho by mohlo vyplývat Google připravuje podporu nového displeje s kódovým označením „G10“.

Podle 9To5Google má displej G10 obnovovací frekvenci 120 Hz, rozlišení 1440 × 3120 a rozměry 71 × 155 mm. Tím by se obrazovka vyrovnala modelu Pixel 7 Pro. Zajímavé však je, že displej G10 údajně vyrábí čínský výrobce OEM displejů BOE – společnost, kterou Apple občas využívá pro své výrobky. Běžně displeje pro Google vyrábí Samsung.

Pixel 7 series 1000x558x

Zdroj: Android Authority

Zdá se, že nová zpráva společnosti 91Mobiles tento únik informací o modelu G10 také potvrdila. Ve spolupráci s tzv. leakerem (vynašečem informací) Jakubem Wojciechowským 91Mobiles uvádí, že jejich zjištění naznačují, že by se mohlo jednat o zařízení, které by mohlo být tvarem podobné Pixelu 7 Pro.

Je možné, že G10 by mohl být pouze prototypem nové generace telefonu Pixel. a na trh se tedy jako nové zařízení nedostane. Anebo se jedná o třetí telefon do řady Pixel 7, ale více podrobností o tom zatím dostupno není.

Zdroje: androidauthority.com, gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat