Buxton BTW 8800 – sluchátka s ANC za skvělou cenu recenze

Buxton BTW 8800 – sluchátka s ANC za skvělou cenu [recenze]
2022-11-03T13:30:20+02:00
• 3. 11. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Česká značka Buxton se zaměřuje jednak na sluchátka, jednak na Bluetooth reproduktory. Co se týče sluchátek, tak k již dříve představeným řadám sluchátek do uší („špunty“) a sluchátek okolo uší („přes hlavu“) nedávno přibyla špuntová sluchátka s aktivním potlačením hluku (ANC – Active Noise Cancellation). A právě zástupce této řady, jmenovitě model Buxton BTW 8800, se nám tento týden dostal do rukou k otestování. Pojďme se tedy společně podívat, jak tato sluchátka obstála.

Balení

Sluchátka jsou dodávána v hezky zpracované papírové krabičce. Uvnitř nalezneme nabíjecí pouzdro se sluchátky v ochranném sáčku, dále kratičký nabijecí kabel (USB-A – USB-C), a 3 sady náhradních špuntů různých velikostí (spolu s těmi na sluchátkách celkem 4 páry, tj. vybere si zřejmě každý). Poslední položkou je pak návod v 5 jazycích – pochopitelně včetně češtiny.

Buxton BTW 8800

Zdroj: Dotekmomanie.cz

Nabíjecí pouzdro

Když jsem vzal do ruky nabíjecí pouzdro sluchátek, můj první pocit byl, že je až neuvěřitelně lehké. Hmotnost prázdného pouzdra je totiž pouhých 40 gramů, takže kapsu nebo kabelku vám určitě neutrhne. Když už jsme u těchto údajů, tak doplním, že každé sluchátko má hmotnost přibližně 4 gramy, takže „plně obsazené“ pouzdro se vejde do 50 gramů.

Buxton BTW 8800

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pouzdro je vyvedeno v černé barvě, stejně jako vše ostatní – sluchátka, špunty i nabíjecí kabel. Pokud vím, tak tento model se aktuálně v jiné barvě ani nenabízí – někdo by raději třeba bílou, ale já nemám námitek; černá je elegantní, a v kombinaci s lesklým kovem na konci nožiček působí velmi dobře. Zvolený materiál je velmi lesklý – jak pouzdro, tak samotná sluchátka.

Co se mi opravdu hodně zalíbilo: po otevření pouzdra se uprostřed přední strany rozsvítí malá zobrazovací ploška, a zobrazí stav nabití v procentech. Po obou stranách se pak zobrazují indikátory nabíjení jednotlivých sluchátek – pochopitelně jen když jsou sluchátka v pouzdře a nabíjejí se. Zkrátka – velmi dobře vypadající a přehledné.

Sluchátka

Sluchátka samotná se mi zpočátku poměrně obtížně vytahovala z nabíjecího pouzdra – potřeboval jsem nějaký čas na to, abych chytil ten správný „grif“, jak je uchopit a vytáhnout, aniž bych se prsty zarazil o odklopené víčko pouzdra. Nefunguje to jako u AirPods Pro, kdy sluchátko „přitáhnete“ směrem k sobě, a víčku se vyhnete.

Buxton BTW 8800

Zdroj: Dotekomanie.cz

Když už je máte v ruce, jejich tvar vám bude připadat povědomý. Buxton se totiž nepustil do žádných experimentů, takže BTW 8800 vycházejí z dnes už klasického designu à la AirPods s delší rovnou nožičkou, která je ale o něco silnější. Na horní zešikmené části sluchátek se nachází dotyková ovládací ploška, k ní ale později.

Sluchátka ovšem nepatří ani tak do ruky, jako do uší – jak tedy sedí? Odpověď zní: velmi dobře. Ze zmíněných 4 velikostí špuntů si vyberete ty, které vám sedí nejvíce. Sluchátka v uchu dobře drží při prudších pohybech i při běhu. Pro mne osobně je toto klíčový parametr při výběru, protože jakákoliv sluchátka do uší bez špuntů mi jednoduše vypadnou maximálně po 2 krocích. To u TBW 8800 opravdu nehrozí, sedí opravdu pevně.

Co mi ovšem vizuálně trochu vadí, jsou neustále blikající diody po stranách sluchátek. Jelikož se mozek soustředí na změnu intenzity světla (proto například blinkry blikají, místo aby pouze svítily), tak přirozený reflex velí podívat se, když vidím blikající světlo; budete tak asi přitahovat (možná nechtěnou) pozornost.

Ovládání

BTW 8800 se ovládají pomocí dotykových plošek umístěných na horní části sluchátek. Zprvu se asi stane, že se jich dotknete omylem, ale brzy si zvyknete na správný úchop. Některé funkce fungují na obou sluchátkách (přijmutí/odmítnutí/ukončení hovoru, play/pause). Stejně tak můžete na kterémkoli sluchátku přepínat režimy ANC (zapnuto – transparentní režim – vypnuto). Několik dalších funkcí se ovládá na každém sluchátku zvlášť: na levém můžete snížit hlasitost, přejít na předcházející skladbu, a spustit Siri/Google asistent; na pravém zase hlasitost zvýšit, přejít na následující skladbu, a zapnout/vypnout speciální herní mód s nízkou latencí.

Buxton BTW 8800

Zdroj: Dotekomanie.cz

Jak je vidět, možností, které dotykové plošky nabízejí, je opravdu hodně, a budete-li je chtít využívat všechny, bude třeba trocha tréninku.

Baterie

A jak jsou na tom BTW 8800 s výdrží? Velmi slušně: samotná sluchátka poskytnou až 8 hodin přehrávání hudby při hlasitosti 80 % (a až 9 hodin hovoru). Každé sluchátko má v sobě akumulátor s kapacitou 45 mAh. Nabíjecí pouzdro pak přidá dalších 32 hodin navíc, a to díky kapacitě 650 mAh. S plně nabitým pouzdrem se tedy můžete dostat až na 40 hodin poslechu bez nutnosti hledat zdroj elektrické energie (pochopitelně s přestávkami na dobití sluchátek v pouzdru). To jsou velmi slušná čísla, zvlášť při hmotnosti celé sady pouhých 48 gramů.

Zvuk

Nyní ovšem pojďme k tomu nejdůležitějšímu: jak vlastně Buxton BTW 8800 hrají? Když vezmu v potaz jejich cenu, tak musím uznat, že až neuvěřitelně dobře. Zvuk je solidně vyvážený, výšky jsou trochu důraznější, ale dostatečně čisté, naopak hloubky zní dostatečně hutně. Chybějící detaily přednesu jsou dány spíše použitým kodekem (AAC), než technickými omezeními. Ve své cenové kategorii rozhodně výrazný nadprůměr.

Orig Buxton BTW 8800 06 1920x1920x

Zdroj: Buxton

Samozřejmě, zvuk BTW 8800 nesnese úplně srovnání například s AirPods Pro, které dlouhodobě používám – ale rozdíl není nikterak dramatický, a je třeba vzít v úvahu, že AirPodsy jsou cca 6x dražší.

Sluchátka se hodí i k telefonování: mikrofony (jsou dva, každé sluchátko má svůj) přenáší hlas dobře, prakticky jsem téměř nepoznal, zda druhá strana mluví do sluchátek, nebo přímo do telefonu. O něco horší je situace v hlučném prostředí, což je ale pochopitelné.

Ještě se podívejme detailněji na funkci, která byla ještě nedávno spíše doménou sluchátek výrazně dražších, tedy na aktivní potlačování hluku (ANC). V případě BTW 8800 funguje ANC tak, jak bychom si asi představovali. Má celkem 3 režimy: ANC vypnuto – sluchátka fungují bez jakékoliv dodatečné úpravy zvuku; ANC zapnuto – mikrofony snímají hluk z okolí, a software sluchátek tento hluk sníží až o 23 dB; transparentní režim – mikrofony naopak zvuky z okolí zesilují, což se hodí například při procházce ve městě, kdy i přes hudbu neustále vnímáte okolí. Všechny 3 režimy fungují v pořádku, a pokud přecházíte ze sluchátek, která ANC nedisponují, tak tuto funkci velmi pravděpodobně oceníte.

Buxton BTW 8800 – parametry

 • Bluetooth 5.2
 • Voděodolnost IPX6
 • ANC
 • Režim nízké latence (herní mód)
 • Kodek: AAC, SBC
 • Kmitočtový rozsah: 20 – 9.000 Hz
 • Citlivost: 114 dB/mW
 • Výdrž baterie sluchátek: až 8 hodin
 • Výdrž baterie nabíjecího pouzdra: dalších až 32 hodin (celkem tedy až 40 hodin)
 • Doba nabíjení sluchátek: 1,2 hodiny
 • Doba nabíjení pouzdra: 2,5 hodiny
 • Suma sumárum:

Po testování sluchátek Buxton BTW 8800 mi utkvěly v hlavě zejména tyto pozitivní věci:

 • příjemně nízká hmotnost jak nabíjecího pouzdra, tak sluchátek samotných
 • praktické zobrazení stavu nabití a nabíjení sluchátek na pouzdru
 • pevné usazení v uších i při pohybu
 • účinný ANC režim
 • velmi dobrý zvuk, a to nejen v rámci své cenové kategorie
 • výborný poměr cena/výkon

Také však několik negativ:

 • neustále blikající diody na sluchátkách
 • obtížnější vyndávání z pouzdra
 • občas trochu „zmatená“ signalizace nabíjení sluchátek (chvíli se nabíjí levé, pak pravé, pak znovu levé, poté klidně obě dvě současně)
Buxton BTW 8800

Zdroj: Dotekomanie.cz

Závěrem: decentní voděodolná sluchátka do uší, která příjemně překvapí zvukovým přednesem, s funkčním ANC režimem, a za příjemnou cenu – aktuálně se prodávají za 1299 Kč. Rozhodně s nimi neuděláte chybu. A pokud vás zajímá, kde se dají koupit – podívejte se přímo na stránky výrobce.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat