reklama

Apple přidává novinku iPad 10. generace s UBS C

Apple přidává novinku iPad 10. generace s UBS C
2022-10-18T17:32:36+02:00
• 18. 10. 2022

Zdroj: Apple

Apple dnes uvedl rovnou dvě verze nového iPadu Pro a kromě toho si nachystal i 10. generaci běžného iPadu. I zde došlo na několik inovací, z kterých jde vidět postupný přechod na standardizovaná konektor.

iPad Pro

Apple v poslední době nedělá mnoho změn u zavedených produktů a spíše se stará, aby nabízely modernější hardware nebo celkově specifikace. Nejnovější generace iPadu nabízí procesor Apple A14 Bionic. Vzhledem k tomu, že má společnost velmi výkonné SoC, tak mnoho běžných zákazníků nepozná zásadní rozdíly. Co je zde ale velkou novinkou, je samotné nabíjení, jelikož je řešeno přes USB C a je podporována 20W technologie.

 

hero ecv967jz1y82 large 685x822x

Zdroj: Apple

Apple neuvádí nic konkrétního kolem USB C, ale ve specifikacích je napsáno, že je podporována technologie DisplayPort. V rámci konektivity se nabízí i verze s 5G. Dále zde najdete WiFi 6 a Bluetooth 5.2. Displej má úhlopříčku 10,9 palců s rozlišením 2360 × 1640 pixelů a maximálním jasem 500 nitů. Jde o běžný panel. Nechybí podpora pro Apple Pencil.

Zadní i přední strana je vybavena 12MPx foťáky a o bezpečnost se zde stará TouchID. Tablet má dva reproduktory a také dva mikrofony. Baterie je o kapacitě 28,6 Wh. K dispozici je novinka ve čtyřech barvách. Již nyní jde předobjednat, přičemž do přímého prodeje zamíří až 26. října. Cena začíná na 14 490 Kč za variantu s WiFi a 64GB úložištěm. Pokud vám jde jen o prostor pro data, tak se maximálně bude nabízet ještě verze s 256 GB.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat