Youtube Short a Music se mírně propojují

Youtube Short a Music se mírně propojují
2022-09-15T09:38:44+02:00
• 15. 9. 2022

Zdroj: Youtube

Skoro by se dalo říci, že je zde vždy prostor pro krátká videa. Stačí si vzpomenout na službu Vine. Ta dnes sice již neexistuje, ale její odkaz tak trochu žije u TikToku, Instagram Reels a Youtube Shorts. Právě poslední zmíněná služba dostává jedno malé vylepšení, které může ušetřit trochu času.

Shorts a Musis

Youtube Shorts je konkurenční službou právě pro TikTok. Ačkoliv se zde objevuje nejrůznější obsah z mnoha kategorií, stále se vytváří krátká videa doplněná hlavně o hudbu. Nově si můžete u videa s hudbou rozkliknout aktuální skladbu, přičemž se dostane na obrazovku, kde se zobrazí mírný přehled o tom, jak často je daná hudba využívaná. Na ukázce níže jde vidět, že konkrétní písnička byla použita u přibližně 8 000 videí Youtube Shorts.

Pokud se vám ale skladba zalíbí, nemusíte ji pracně vyhledávat skrze vyhledávání nebo se pokoušet o jejích identifikaci skrze některé automatické nástroje. Jednoduše kliknete na tlačítko uložit vedle náhledu obrázku skladby nebo alba. Automaticky se vám vytvoří nový seznam ve službě Youtube Music, pakliže neexistuje.

YouTube Music Shorts 1 472x1023x YouTube Music Shorts 2 473x1025x YouTube Music Shorts 3 473x1025x YouTube Music Shorts 4 473x1025x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Tento seznam je nazván jako Sounds from Shorts. Postupně si tak můžete dělat playlist založený právě na Youtube Shorts. Samotný seznam uložených skladeb je dostupný i v běžné aplikaci Youtube. Novinka teprve míří k uživatelům, takže může trvat i nějakou chvíli, než se dostane do vašeho zařízení.

Zdroje: 9to5google.com, techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat