reklama

Chrome dostane bezpečnostní vylepšení při vyplňování přihlašovacích údajů

Chrome dostane bezpečnostní vylepšení při vyplňování přihlašovacích údajů
2022-09-18T19:30:09+02:00
• 18. 9. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Vypadá to, že se Google začíná více zaměřovat na bezpečnostní vylepšení u svého prohlížeče Chrome. Například jsme vás informovali, že bude k dispozici zabezpečení anonymních karet. Nyní zde máme další novinku u verze pro běžné počítače.

Chrome a správce hesel

Chrome nabízí vlastního správce hesel, který je zprostředkováván skrze váš Google účet. Na mobilním telefonu stačí mít zámek mobilu skrze biometrické zabezpečení, takže není potřeba přidávat další vrstvu ochrany při využívání správce. Co se týče počítače, tak zpravidla je vše dostupné, pokud nezamknete počítač.

Zřejmě z tohoto důvodu Google přidává další úroveň zabezpečení při automatickém vyplňování uživatelského jména a hesla. Bude možné nastavit zabezpečení, v rámci kterého bude muset uživatel zadat heslo počítače/PIN při automatickém vyplnění. Díky tomu nebude vadit, že máte počítač odemknutý, aspoň do jisté míry.

1663386586 capture 16 story 1 760x428x

Zdroj: neowin (se souhlasem)

Novinka je zatím součástí Chrome Canary a je dobrovolná. Není tedy automaticky zapnutá, ale dá se očekávat, že by se jednou mohlo změnit nastavení a primárně bude vyžadováno heslo zařízení při automatickém vyplňování.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lucie Budínová

19. 9. 2022, 2:14

Tak tohle mě přijde jako super nápad. Určitě to využiju i když mám notebook jen pro sebe.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim