Air Bank nově nabízí ověření podle obličeje

Air Bank nově nabízí ověření podle obličeje
2022-09-15T18:00:04+02:00
• 15. 9. 2022

Zdroj: Air Bank

Bezpečnost bychom nikdy neměli podceňovat a spoléhat se jen na uživatelské jméno a heslo. Pakliže se nabízí další úroveň zabezpečení, měli bychom toho využít. Nově u bankovní aplikace Air Bank lze přidat i obličej, ale v tomto případě nejde jen o standardní rozpoznání tváře na základě zabudované biometriky například v iPhonu nebo některých modelech se systémem Android.

Obličej i pro přesun na nový mobil

Pokud používáte bankovní aplikace a sem tam musíte přejít na jiný mobil, tak právě u nich je přesun dosti komplikovaný, jelikož je potřeba zadávat přesné informace a někdy také potvrzovat změnu přímo ve webovém bankovnictví. Právě tento proces se snaží Air Bank zjednodušit.

„Nová technologie klientům usnadní spárování jejich účtu s mobilní aplikací i v situacích, kdy třeba mění starý telefon za nový anebo když si aplikaci z telefonu smažou, ale později ji budou chtít znovu používat. Díky rozpoznání obličeje jim tak odpadnou starosti s překlepy nebo zjišťováním zapomenutých přístupových údajů do internetového bankovnictví, bez kterých se v takových případech dosud neobešli. Zároveň tím také přidáváme další způsob obrany proti podvodníkům, kteří se snaží z lidí různými triky vylákat přihlašovací údaje do jejich bankovnictví,“ vysvětluje Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní služby Air Bank.

Už nyní si můžete naskenovat obličej v aplikaci Air Bank. Získaná biometrická data následně budou použita při aktivaci aplikace na novém zařízení, případně při opětovné aktivaci na tom samém mobilním telefony. Celý proces ale není absolutní novinkou.

Tuto úroveň zabezpečení například používá i Revolut a jiné aplikace. Air Bank se tak jen přidává do rodiny aplikací, kde je přesun zjednodušen a vylepšen o další biometrickou úroveň. Pokud se nevyfotíte, neznamená to, že funkci nebudete moci použít. Air Bank jednoduše pak udělá porovnání na základě fotografie průkazu totožnosti, který jste použili při zakládání účtu. Samozřejmě se může stát, že systém nebude fungovat například při vašem novém vzhledu. V takovém případě bude použita původní metoda.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat