reklama

WhatsApp začíná blokovat pořízení „screenshotu“, ale ne všude v aplikaci

WhatsApp začíná blokovat pořízení „screenshotu“, ale ne všude v aplikaci
2022-08-12T10:21:15+02:00
• 13. 8. 2022

Zdroj: Dotekománie

1

Komunikační sítě se snaží lákat na vyšší bezpečnostní standardy a nejrůznější funkce. Bohužel stále není zcela běžné, aby aplikace pro mobily blokovaly snímky obrazovek, tedy screenshoty. Některé touto funkcí disponují, přičemž WhatsApp se aspoň z části přidává.

Blokování screenshotu

Odeslat obrázek i pomocí dočasné zprávy nebo příběhu nezaručuje, aby si druhá strana neudělala kopii jednoduchým pořízením snímku obrazovky. WhatsApp ale nově právě blokuje tuto funkci, respektive ji začíná testovat a brzy by měla být k dispozici. Má jedno podstatné omezení.

Blokování screenshotu bude dostupné jen u jednorázových snímků a videí. WhatsApp tak chce dopřát skutečnou možnost zobrazení jen jednou bez možnosti si pořízení kopie. Brzy tak při pokusu pořízení snímku obrazovky uvidíte jen zprávu, že tato funkce není dostupná. Možná by nebylo od věci, aby zde byla možnost blokování i v jiných částech aplikace nebo v celé aplikaci.

Screenshot 30 458x651x

Zdroj: WhatsApp

Sice se může jednat pro některé o dobrou zprávu, která jim dopřeje nějaké bezpečí, ale samotné blokování neřeší problém. Pakliže někdo bude zrcadlit obsah mobilu do počítače, tak si jednoduše může pořídit snímek obrazovky právě na něm, přičemž aplikace tomu nedokáže zabránit. Zde jednoduše platí, že pokud nechcete, aby si druhá strana pořídila kopii, tak daný obsah neposílejte.

Zdroje: blog.whatsapp.com, 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Magdaléna Horová

13. 8. 2022, 17:51

Přesně tak – pokud nechci, aby někdo daný obsah viděl / používal, tak to neposílám. Tohle blokování screenshotů akorát nahrává kyberšikaně, vydírání atd., když člověk nebude mít možnost závadný obsah zdokumentovat pro policii.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat