reklama

Je rozhodnuto: Lightning port u Apple zařízení po roce 2024 již nenajdete

Je rozhodnuto: Lightning port u Apple zařízení po roce 2024 již nenajdete
2022-06-12T18:50:20+02:00
• 8. 6. 2022

Fotka od tomekwalecki z Pixabay

Evropská unie po deseti letech jednání konečně dosáhla toho, co se snažila již delší čas prosadit. USB-C konektor bude standardem pro všechna zařízení, a to i včetně těch od Applu.

Apple Lightning konektor se brzy stane minulostí

Na podzim roku 2024 by mělo na evropském kontinentu začít platit nařízení, které bude nutit všechny výrobce k tomu, aby svá zařízení dodávali už pouze s nabíjecím rozhraním USB-C. Toto nařízení by mělo zajistit to, že uživatelé již nebudou muset zakupovat novou nabíječku v případě koupě nového zařízení. Kromě toho bude mít kupující možnost volby, zdali si bude chtít koupit zařízení s nabíječkou, nebo bez ní. Podle EU pomůže toto nové nařízení ušetřit ročně až 250 miliónů eur, které by jinak byly vynaloženy na výrobu nabíjecích adaptérů.

akrales 190522 3440 0029 1400x1400x

Zdroj: The Verge

Nové nařízení se samozřejmě dotkne i společnosti Apple a jejích zařízení, která používají pro nabíjení konektor Lightning. Podle zvěstí by měl iPhone 15, plánovaný na rok 2023, přijít již s novým USB-C rozhraním. Nařízení platné od podzimu roku 2024 se týká telefonů, tabletů, čteček knih, fotoaparátů, sluchátek a dalších elektronických zařízení používajících jiné rozhraní pro nabíjení. Výrobci notebooků budou mít pro zavedení až 40měsíční odklad.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat