reklama

Seznam.cz nabízí ověření účtu pomocí BankID

Seznam.cz nabízí ověření účtu pomocí BankID
2022-04-19T15:00:10+02:00
• 19. 4. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Internet je plný uživatelů a také podvodníků. Mnozí ani nevystupují pod svými skutečnými identitami, což je mnohdy problém. Z tohoto pohledu se nabízí ověřené uživatelské profily, které můžete znát ze sociálních sítí. Bohužel získat u svého účtu ověření není nic jednoduchého. Buď musíte být veřejně známá osobnost nebo být například novinářem. Běžný řadový uživatel nedostane ověření u svého digitálního profilu. Do tohoto pole vstupuje Seznam.cz a nabízí ověření všem pomocí bankovní identity, tzv. BankID.

Seznam.cz a bankovní identita

Seznam tuto novinku zavedl nedávno a již šest tisíc uživatelů si nechalo ověřit svůj účet na tomto portálu pomocí BankID, tedy bankovní identity, která je zajišťována společností Bankovní identita, a.s. Seznam.cz láká například na odznáček u své profilové fotografie, podobně jako u sociálních sítí.

Screenshot 14 338x329x

Zdroj: Seznam.cz

Nejde ale jen o zviditelnění nebo ukázku, že za daným profilem je skutečná a ověřená osoba. Společnost láká také na výhody jako E-mailová schránka na celý život, Spolehlivý způsob obnovy hesla, V diskusích budete více vidět a Vaše recenze budou důvěryhodnější. Důležité je právě jednodušší obnovení hesla, kde odpadají odpovědi na otázky a podobně. Bude tedy komplikovanější odcizení uživatelského účtu.

„Ověření pomocí BankID je nyní náš nejspolehlivější způsob pro obnovení přístupu k Seznam Účtu při zapomenutí přístupového hesla nebo odcizení e-mailu. Smyslem využití bankovní identity pro ověření účtu je zajištění transparentnosti a vyššího zabezpečení uživatelských dat v rámci našeho digitálního ekosystému,” říká David Finger, ředitel divize Email.cz a Mapy.cz společnosti Seznam.cz.

Nejvíce se asi vyplatí mít takto ověřený účet na portálech Sbazar.cz či Sauto.cz, které spadají pod Seznam.cz. Společnost používá BankID jen pro ověření a nijak nepropojuje účet s bankovnictvím. Rozhodně se jedná o velmi zajímavý a bezpečný krok kupředu. Možná by nebylo na škodu, kdyby například Seznam.cz začal v této oblasti spolupracovat s Facebookem a samotné ověření by se mohlo promítnout i na sociální síť.

seznam bankid 593x590x

Zdroj: Seznam.cz

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Filda1100 Kmoch

VIP 19. 4. 2022, 15:22

Chybí tam Fio banka

Přemysl Vaculík

VIP 19. 4. 2022, 20:18

To je spíše její problém. Ten systém je otevřen pro všechny banky, ale proč tam chybí tato, to netuším.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat