Seznam.cz nabízí ověření účtu pomocí BankID

Seznam.cz nabízí ověření účtu pomocí BankID
2022-04-19T15:00:10+02:00
• 19. 4. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Internet je plný uživatelů a také podvodníků. Mnozí ani nevystupují pod svými skutečnými identitami, což je mnohdy problém. Z tohoto pohledu se nabízí ověřené uživatelské profily, které můžete znát ze sociálních sítí. Bohužel získat u svého účtu ověření není nic jednoduchého. Buď musíte být veřejně známá osobnost nebo být například novinářem. Běžný řadový uživatel nedostane ověření u svého digitálního profilu. Do tohoto pole vstupuje Seznam.cz a nabízí ověření všem pomocí bankovní identity, tzv. BankID.

Seznam.cz a bankovní identita

Seznam tuto novinku zavedl nedávno a již šest tisíc uživatelů si nechalo ověřit svůj účet na tomto portálu pomocí BankID, tedy bankovní identity, která je zajišťována společností Bankovní identita, a.s. Seznam.cz láká například na odznáček u své profilové fotografie, podobně jako u sociálních sítí.

Screenshot 14 338x329x

Zdroj: Seznam.cz

Nejde ale jen o zviditelnění nebo ukázku, že za daným profilem je skutečná a ověřená osoba. Společnost láká také na výhody jako E-mailová schránka na celý život, Spolehlivý způsob obnovy hesla, V diskusích budete více vidět a Vaše recenze budou důvěryhodnější. Důležité je právě jednodušší obnovení hesla, kde odpadají odpovědi na otázky a podobně. Bude tedy komplikovanější odcizení uživatelského účtu.

„Ověření pomocí BankID je nyní náš nejspolehlivější způsob pro obnovení přístupu k Seznam Účtu při zapomenutí přístupového hesla nebo odcizení e-mailu. Smyslem využití bankovní identity pro ověření účtu je zajištění transparentnosti a vyššího zabezpečení uživatelských dat v rámci našeho digitálního ekosystému,” říká David Finger, ředitel divize Email.cz a Mapy.cz společnosti Seznam.cz.

Nejvíce se asi vyplatí mít takto ověřený účet na portálech Sbazar.cz či Sauto.cz, které spadají pod Seznam.cz. Společnost používá BankID jen pro ověření a nijak nepropojuje účet s bankovnictvím. Rozhodně se jedná o velmi zajímavý a bezpečný krok kupředu. Možná by nebylo na škodu, kdyby například Seznam.cz začal v této oblasti spolupracovat s Facebookem a samotné ověření by se mohlo promítnout i na sociální síť.

seznam bankid 593x590x

Zdroj: Seznam.cz

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Filda1100 Kmoch

VIP 19. 4. 2022, 15:22

Chybí tam Fio banka

Přemysl Vaculík

VIP 19. 4. 2022, 20:18

To je spíše její problém. Ten systém je otevřen pro všechny banky, ale proč tam chybí tato, to netuším.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat