reklama

Instagram dostává slušnou várku novinek

Instagram dostává slušnou várku novinek
2022-03-31T20:11:11+02:00
• 1. 4. 2022

Fotka od Claudio Schwarz z Unsplash

U Instagramu jsme zvyklí, že se novinky objevují zpravidla po jedné, přičemž nelze hovořit o pravidelnosti. Například nedávno jsme vás informovali o novém typu reakcí na dočasné příběhy. Tentokrát zde máme větší nášup funkcí, které asi oceníte, jelikož mají rozšiřovat možnosti a také vylepšovat samotné používání aplikací.

Instagram přidá do Stories nový typ reakcí

Novinky v Instagramu

Zatímco v poslední době byly novinky spíše kolem Stories, nyní zde máme i takové, které se soustřeďují na soukromé konverzace. Aplikace například dostává rychlejší odeslání příspěvku konkrétní osobě. Stačí podržet prstem na šipce pro sdílení a pak vybrat předvolené (nejčastější) kontakty. Aplikace se tedy nepřesune do sekce soukromých zpráv ani na jinou obrazovku. Díky tomuto rychlému způsobu můžete dál pokračovat v prohlížení obsahu.

15 Q1 Bundle 1 A 1200x675 1 680x383x

Zdroj: Instagram

Instagram podepsal smlouvy se společnostmi Apple Music, Amazon Music a Spotify ohledně možnosti sdílení 30sekundových ukázek jakékoliv skladby v soukromých zprávách. Další užitečná novinka se týká soukromých zpráv. Pakliže vám někdo napíše, během prohlížení obsahu, objeví se vyskakovací okénko a vy můžete rychle odpovědět bez toho, aniž byste museli jít do sekce soukromých zpráv.

15 Q1 Bundle 1 B 1200x675 1 1200x675x

Zdroj: Insatgram

Aplikace nově dostává také status v soukromých zprávách, díky čemuž můžete vidět, kdo chce komunikovat. Jedná se o obdobnou funkci jako v Messengeru. Z něj si také propůjčuje další dvě novinky, konkrétně zkratky. Poslední novinkou jsou ankety ve skupinovém chatu.

Většina těchto novinek je již od této chvíle dostupná v aplikaci, případně budete muset počkat pár dnů. Všechny se týkají aplikací pro Android i iOS.

Zdroje: techcrunch.com, engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat