reklama

Google spolupracuje s výrobci na implementaci dynamických barev

Google spolupracuje s výrobci na implementaci dynamických barev
2022-02-11T11:30:40+01:00
• 11. 2. 2022

Zdroj: Google

Google v tuto chvíli dokončuje Android 12L, který bude uveden pod označením Android 12.1. Kromě toho došlo na vydání Androidu 13 Developer Preview. Nová verze přináší další salvu novinku, ale je zde podstatnější informace kolem vzhledu samotného systému, což se nebude týkat jen mobilních telefonů Pixel.

Přivítejte Android 13, vychází první developer preview

Material You

Google představil Material You, což je designový směr nejen pro aplikace. Přináší také dynamické barvy, což je více méně funkce, v rámci které systém rozhodne na základě vzhledu tapety na ploše, jaké barvy mají být použity napříč operačním systémem. Jinak řečeno, dle tapety se změní barva tlačítek, nastavení a dalších systémových prvků.

Samotné nastavení barvy na základě palety neurčuje jen jeden barevný nádech pro celý systém. Vždy je možné si vybrat z několika přednastavených palet. Jsou k dispozici tři zakládající se na tapetě a pak je ještě na výběr ze základních barev. Takto si můžete přizpůsobit mobilní telefon například do jedné barvy, přičemž se používají nejrůznější odstíny.

Screenshot 20220211 062450 1080x2340x Screenshot 20220211 062453 1080x2340x

Android 12L; Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Google uvedla, že spolupracuje úzce na implementaci dynamických barev se společnostmi Samsung, OnePlus, Oppo, Vivo, realme, Xiaomi, Tecno a dalšími. Google uvádí, že mobily se systémem Android 12, které budou přicházet na trh, budou obsahovat Material You, zejména pak engine dynamických barev. Z toho by se dalo usuzovat, že se novinka bude výhradně týkat mobilů, které přijdou s touto verzí systému, ale zřejmě jsou začleněny i mobily, které obdrží aktualizaci.

unnamed 3 2 1600x842x

Zdroj: Google

Je ale otázkou, jestli tento engine bude někde na pozadí v systému, aby poskytoval patřičné informace aplikacím, které se umí adaptovat, nebo výrobci provedou implementaci i do své podoby nadstavby.

Zdroje: android-developers.googleblog.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim