reklama

Telegram pracuje na funkci skrývající „spoilery“

Telegram pracuje na funkci skrývající „spoilery“
2021-12-21T08:00:14+01:00
• 21. 12. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Komunikační platforma Telegram poměrně pravidelně přináší aktualizace s pořádnou dávkou novinek. Někdy se jedná o zásadní změny, jiny jen o drobné vylepšení. Tentokrát zde máme náhled novinky, která se pravděpodobně objeví v nějaké další várce vylepšení. Funkce se jmenuje „spoiler“.

Telegram přináší řadu novinek, i se zaměřením na soukromí

Jen když je někdo moc zvědavý

Označení „spoiler“ se používá zejména ve spojení s filmy a vyjadřuje informaci odhalující hlavní děj, zápletku nebo vyvrcholené příběhu. Telegram právě pracuje na možnosti, jak napsat důležitou informaci například a nechat na druhé straně, jestli si ji přečte či nikoliv. V tuto chvíli existuje jen u textové části a skrývá se v možnostech formátování.

Telegram spoiler anim 500x382x

Se souhlasem Dylana Roussela, Zdroj: subreddit Telegramu via AndroidPolice

Na animaci výše můžete vidět, že po napsání textu jej stačí označit a pak z editoru vybrat funkci „spoiler“. Do chatu se pak pošle informace s animací, která zabraňuje přečtení. Druhá strana pak musí kliknout na ni, aby si přečetla, co se vlastně píše. Jak je ale vidět, implementace není hotová. Například chybí nějaká informace, že text byl takto formátovaný. Druhá strana také nemusí tušit, proč se zobrazuje animace místo textu.

Odhadujeme, že aplikace dostane ještě nějaké prvky informující, že daný text je „spoiler“. Také se dá soudit, že novinka nezůstane jen u textu a bude dostupná pro fotografie i videa, ale zatím zde nemáme jakýkoliv náznak, že by něco takového bylo v přípravě. Nyní si tedy stačí počkat na plnohodnotné nasazení.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim