Zavedení občanského nebo řidičského průkazu v Apple zařízeních nebude jednoduché

Zavedení občanského nebo řidičského průkazu v Apple zařízeních nebude jednoduché
2021-11-15T16:30:57+02:00
• 15. 11. 2021

Fotka od Sahej Brar z Unsplash

Před pár lety jsme si prošli evolucí se zaváděním bezkontaktních plateb. V dnešní lze do služeb společností Apple a Google vkládat nejrůznější identifikátory, a to včetně i palubních lístků. Vše záleží na podpoře a dohodě mezi firmami. Další pomyslnou metou je osobní identifikátory jako jsou občanské nebo řidičské průkazy. Apple v současnosti začíná spolupracovat s některými státy v USA, ale jak se ukazuje, nejedná se o nejjednodušší cestu.

Občanka v Apple Wallet

CNBC se podařilo získat smlouvy mezi Applem a státy Georgia, Arizona, Oklahoma a Kentucky. Z nich se dozvídáme o celém procesu adoptování celé technologie. Díky tomu se dozvídáme, že nemalé investice musí učinit i státy samotné, přičemž Apple nastavil smlouvy dost jednostranně, tedy ve svůj prospěch.

Díky tomu se dozvídáme, že například státy musí dodat testovací tým. Také se musí podpořit zavedení u členů federální a státní vlády, včetně místní policie a dalších. Dále se musí zavázat, že budou tento produkt uvádět ve všech marketingových materiálech a veřejné komunikaci, které se budou týkat digitálního ověření identity. Aby toho nebylo málo, státy musí vytvořit a financovat samotnou reklamní kampaň na tuto novinku, přičemž musí mít posvěcení samotného znění společností Apple.

apple wallet state id hero 08232021 inlinejpglarge 653x796x

Zdroj: Apple

Státy si navíc nemohou určit datum spuštění. Tato výsada zůstává společnosti Apple. Samotné ověřování a poskytovaná data budou bez nějakých požadavků států a ty je budou muset akceptovat tak, jak jsou. Jinak řečeno, státy si nebudou moci modifikovat nebo požadovat cokoliv navíc.

Dá se říci, že Apple poskytuje technologii a státy se musí postarat o zavedení, testování a také reklamu. Výrobce iPhonů si tak v podstatě zajišťuje rozsáhlou marketingovou kampaň, kterou nemusí platit, ale má nad vším kontrolu. Otázkou je, jestli bude Apple vymáhat stejné podmínky i u států mimo USA. Pokud ano, obávám se, že zavedení v České republice nebude jen tak brzy vzhledem k podmínkám a rychlosti adoptování nových technologií.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat