reklama

Na jaře 2022 vyjde hra o nacistické represi studentů v roce 1939 a jejich deportaci do koncentračního tábora

Na jaře 2022 vyjde hra o nacistické represi studentů v roce 1939 a jejich deportaci do koncentračního tábora
2021-11-23T18:00:21+01:00
• 23. 11. 2021

Zdroj: Train to Sachsenhausen

Pražské studio Charles Games ve spolupráci s organizací Živá paměť, společností věnující se péči o oběti totalitních režimů a uchovávání jejich vzpomínek, připravují novou mobilní hru Train to Sachsenhausen (Vlak do Sachsenhausenu). Hra přibližuje události spojené s uzavřením vysokých škol 17. listopadu 1939, popravami českých vysokoškolských studentů a jejich vězněním v koncentračním táboře Sachsenhausen. Na jaře roku 2022 bude hra zdarma dostupná pro následující platformy dle slov vývojářů: PC, MAC a iOS. O Androidu zmínka bohužel chybí.

Train to Sachsenhausen

Vžijte se do role čerstvého studenta medicíny, který osobně prožívá bouřlivé události roku 1939, tedy demonstrace proti nacistickému režimu, pohřeb Jana Opletala, zatýkání na vysokoškolských kolejích či internaci v Ruzyni a transport do koncentračního tábora Sachsenhausen. Součástí hry bude virtuální muzeum připravené historiky z organizace Živá paměť, které obsahuje vzpomínky skutečných pamětníků, dobové dokumenty a fotografie.

„Train to Sachsenhausen bude krátká a intenzivní zkušenost, ve které může každé rozhodnutí ovlivnit váš osud,” popisuje Vít Šisler, hlavní designér hry. Hra kombinuje prvky adventury a interaktivního románu s komiksovým zpracováním, o které se postaral výtvarník Ticho 762. „Hra má silnou atmosféru zejména díky jeho výrazně stylizovaným kresbám,“ doplňuje umělecká ředitelka Eva Nečasová.

Train to Sachsenhausen Train to Sachsenhausen

Zdroj: Train to Sachsenhausen

„Jsem rád, že můžeme přiblížit mladé generaci inovativní formou důležité historické události spojené se 17. listopadem 1939. Věřím, že aplikace vzbudí zájem dozvědět více o osudech českých vysokoškoláků, kteří se stali obětmi nacistických represí,“ říká Pavel Voves, historik a ředitel Živá paměť spolupracující na vývoji hry.

Projekt Train to Sachsenhausen je realizován za finanční podpory Nadace EVZ v rámci programu Young People Remember.

Zdroj: tisková zpráva

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim