Apple diverzifikuje dodavatele, BOE vyrobí více displejů

Apple diverzifikuje dodavatele, BOE vyrobí více displejů
2021-11-26T14:50:55+02:00
• 27. 11. 2021

Zdroj: MacRumors

1

Není žádným tajemstvím, že Apple pracuje na diverzifikaci svých partnerů a hodlá si začet vyrábět klíčové komponenty po vlastní ose. V roce 2023 hodlá vyrábět vlastní 5G modemy, které použije pro nadcházející generaci iPhonu. Nové zprávy naznačují, že se chystá vyvinout značný tlak na LG Display v oblasti dodávek zobrazovacích panelů. 

Apple vs. dodavatelé

Aktuálně BOE převádí tři své továrny na výrobu OLED panelů pro Apple, alespoň tak hovoří zpráva přímo od UBI. Doposud tato společnost vyráběla OLED displeje pro iPhone 12 a iPhone 13 ve dvou čínských továrnách. V roce 2021 šlo o pouhých 10 % dodávek všech displejů pro iPhone. Výrazně by si ale BOE mělo polepšit, protože by v roce 2023 mělo dodat více displejů než konkurenční LG Display.

Apple

Zdroj: MacRumors

Do čtvrtého čtvrtletí roku 2022 se BOE rozšíří a dosáhne výrobní kapacity 144 000 substrátů měsíčně, což je nárůst ze současných 96 000. Tím se dostane před výrobní kapacitu Samsung Display, jež činí 140 000 substrátů měsíčně, čímž BOE bude vážným konkurentem. 

LG Display by mělo být připraveno na nejhorší, protože Apple je jeho jediným klientem pro OLED panel 6. generace. To je velký rozdíl oproti Samsung Display a BOE, které mají řadu dalších objednatelů. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Martin Jeřábek

VIP 27. 11. 2021, 22:55

BOE žádné panely nedodává pro Apple ale jen jako nahrádni díly pro opravy.. Apple stále BOE nevěří a nebude, LG stále bude větší dodavatel a brzy Samsung bude na druhé lodi kvuli ceně.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat