reklama

Twitter kupuje chatovací službu Sphere, komunity tak zřejmě dostanou vylepšení

Twitter kupuje chatovací službu Sphere, komunity tak zřejmě dostanou vylepšení
2021-10-24T18:30:50+02:00
• 25. 10. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Twitter, která se řadí mezi jedny z nejpopulárnějších sociálních sítí, koupila londýnský start-up Sphere, který se zaměřuje na poskytování služeb pro skupinový chat. Tímto krokem se snaží dále vylepšovat svůj nedávno představený koncept tematicky zaměřených skupin.

Twitter se snaží vylepšit své komunity koupí chatovací služby Sphere

Londýnský start-up, který založil britský podnikatel Nick D´Aloisio na počátku své vzniku vybral od podporovatelů 30 milionů dolarů. Cílem tohoto projektu bylo přinést uživatelům komunitně a tematicky zaměřené skupinové chaty. Klíčovou funkcí sítě Sphere je zdůraznit nejdůležitější prvky skupinových chatů pro každého člena a nabídnout další prvky, jakými jsou například systém ocenění, nálepky a další zajímavé nástroje a funkce. Nyní se Sphere stává součástí jedné z největších sociálních sítí na světě.

sphere chat 2000x1125x

Zdroj: Blog Sphere

Stejně jako ostatní jsme sledovali a obdivovali rostoucí investice Twitteru do uvedení funkcí, jako jsou Communities, Spaces a dalších, které ještě více podporují bezpečnost,“ uvedl Sphere v příspěvku na blogu . „Když jsme se s týmem Twitteru setkali, ještě více na nás zapůsobilo, jak vážně se zabývají zájmově orientovanou komunitou a jak moc věří v její potenciál.“ Společnost Sphere uvedla, že v rámci této akvizice bude převedeno zhruba 20 pracovníků pod Twitter. Samostatné působení služby Sphere bude příští měsíc ukončeno.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat