reklama

Google Fotky umí najít podobné snímky

Google Fotky umí najít podobné snímky
2021-10-30T09:30:14+01:00
• 30. 10. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google stále dělá nějaké změny u svých aplikací a Google Fotky nejsou výjimkou. Některé funkce jsou zatím limitované spíše jen pro Pixel smartphony nebo pro uživatele s předplatným, ale další novinka asi bude pro všechny. Navíc může být užitečná.

Google Fotky dostanou upravenou podobu

Jednoduchá a užitečná funkce?

Služba Google Fotky má dnes velmi pokročilé hledání. Stačí zadat výraz „jídlo“ a služba pomocí pokročilých algoritmů vyhledá a zobrazí snímky, kde se nachází jídlo. Také se nabízí třeba filtrování podle obličejů a podobně. Podařilo se zaznamenat, že se nyní minimálně testuje další funkce související s vyhledáváním.

Skoro by se dalo říci, že Google využil službu Lens při implementaci. Novinka se ukrývá v menu, které si můžete zobrazit vytažením spodní nabídky u jakéhokoliv snímku. Zde se v panelu funkcí nachází ikona lupy, která slouží pro vyhledání podobných snímků. Následně se zobrazí fotografie, které nějak odpovídají původní fotce.

Google Photos more like this 1 750x1500x Google Photos more like this 2 750x1500x

Zdroj: AndroidPolice

Zatím nemáme funkci k dispozici. Je možné, že se aktivuje vzdáleně přes servery Googlu. Rozhodně se jedná o drobnou ale užitečnou funkci, která se čas od času může hodit.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim