reklama

Surface Laptop Studio je novou výkladní skříní Microsoftu

Surface Laptop Studio je novou výkladní skříní Microsoftu
2021-09-26T13:30:28+02:00
• 26. 9. 2021

Surface Laptop Studio; Zdroj: Microsoft

Microsoft na své konferenci kromě dvojice „běžných“ Surfaců a ohebného smartphonu představil také nový Surface Laptop Studio, který míří do těch nejprémiovějších pater. Namísto odnímatelného displeje nabízí unikátní konstrukci ukrývající dvojici kloubů, díky nimž lze zařízení během okamžiku přeměnit z notebooku na tablet.

Microsoft Surface Laptop Studio

Po otevření notebooku jako první zaujme zejména displej. Ten nabízí 14,4 palcovou úhlopříčku s vysokým rozlišením 2400 x 1600, 120Hz obnovovací frekvencí a podporou Dolby Vision. Zcela nová je také konstrukce displeje i samotného těla. Microsoft zde používá nový flexibilní kloub Dynamic Woven Hinge, který umožňuje používání zařízení ve třech režimech – notebook, pódium a studio (tablet). Režim notebooku uspořádá displej jako na klasickém notebooku, tedy displej, klávesnice, a nový touchpad s haptikou. Režim pódium posune displej před klávesnici a je určen pro hraní her či prezentace, režim studio pak umožňuje používání jako u tabletu. Samotný displej také podporuje stylus Surface Slim Pen 2.

Surface Laptop Studio Modes under embargo until September 22 2560x800x

Zdroj: Microsoft

Nový Surface Laptop Studio se kromě konstrukce nemusí stydět ani za svou hardwarovou výbavu. Zařízení bude pohánět 11. generace procesorů Intel, a to Core i5 nebo Core i7. Operační paměť bude dostupná ve dvou velikostech – 16 nebo 32 GB, ukládání dat si vezme na starosti SSD disk o velikosti až 2 TB. O tom, že zde Microsoft míří zejména na profesionální a pracovní sféru svědčí také fakt, že u variant s Core i7 dostanete také grafickou kartu Nvidia RTX 3050 Ti s 4GB pamětí. Verze s Core i5 si budou muset vystačit s integrovanou grafikou Intel Iris Xe, za však taktéž nabízí dostatek výkonu. Podobně jako u Surface Pro 8 na tělo zařízení umístil také dvojici USB-C s podporou Thunderbolt 4, 3,5mm jack a nabíjecí konektor Surface Connect.

Surface Laptop Studio Gaming 2276x1707x Surface Laptop Studio Gaming under embargo until September 22 2276x1707x

Zdroj: Microsoft

Předobjednávky Surface Laptop Studio jsou již spuštěny, přičemž cena startuje na 1 599 dolarech. Objednávky budou odeslány 5. října, jak to ale bude s dostupností na našem trhu prozatím nevíme.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale rozumí si i s iPadem. Často experimentuje s různými ROM. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim