reklama

Qualcomm představil aptX Lossless, nechť žije bezztrátový přenos zvuků do sluchátek

Qualcomm představil aptX Lossless, nechť žije bezztrátový přenos zvuků do sluchátek
2021-09-02T09:30:29+02:00
• 2. 9. 2021

Zdroj: Qualcomm

4

Audiofilové vždy budou hledat technologie poslechu hudby s co nejmenší ztrátou na kvalitě. Pokud chcete mít ten nejlepší zážitek, tak pravděpodobně zvolíte propojení sluchátek se zařízením nebo mobilem přes kabel. Pokud byste chtěli obdobnou kvalitu, moc na výběr nebylo. V podstatě jste museli jít do sluchátek od Sony s podporou technologií Bluetooth LDAC nebo DSEE. Ostatní sluchátka podporují například aptX a aptX HD, ale to se nyní mění.

Qualcomm aptX Lossless

Společnost Qualcomm oznámila novou technologii aptX Lossless, která s využitím Bluetooth připojení nabízí bezztrátovou kvalitu zvuků, respektive hudby. Firma se chlubí CD kvalitou, což ve výsledku znamená, že kvalita je 16-bit a 44,1k Hz. Je zde ale trochu nepoměr, jelikož pro CD kvalitu je potřeba 1,4 Mbps, ale Bluetooth dovoluje jen 1 Mbps. Mělo by tak dojít ke ztrátě, ale Qualcomm uvádí, že používá pokročilejší technologie a skutečně je novinka bezztrátová.

qc onq scaletolossless inline 688x401x

Zdroj: Qualcomm

Nová technologie se ale nemusí zastavit na 16-bit a 44,1 kHz, podporuje i komprimaci na 24-bit a 96kHz, ale to se již neobejde bez ztrát. Samozřejmě můžete podotknout, že příchod nové technologie bude trvat roky, ale zde Qualcomm ukazuje svou hlavní výhodu. V podstatě většina novějších smartphonů s podporou aptX budou moci podporovat novou technologii, bude tedy stačit jen aktualizace.

Ve výsledku se tak bude čekat jen na výrobce sluchátek, kdy začnou podporovat Qualcomm aptX Lossless. První produkty by se mohly objevit již na konci tohoto roku.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

No – a jak potom máme rozumět této větě autora článku??? ???? =>> „Nová technologie se ale nemusí zastavit na 16-bit a 44,1 kHz, podporuje i komprimaci na 24-bit a 96kHz, ale to se již neobejde bez ztrát.“ Hlavně potom konec věty: „….podporuje i komprimaci na 24-bit a 96 kHz ALE TO SE JIŽ NEOBEJDE BEZ ZTRÁT“ ??? Tak bude ta technologie přenosu ztrátová a v jakém poměru/procentech oproti přenosu po kabelu ? ????

Napište článek o bezdrátovém přenosu teprve, až bude opravdu bezeztrátový kodek na Světě a technologie implementována do zařízení dostupných na trhu. Takovéto informace / články jsou nyní totiž úplně zbytečně ! ????

Přemysl Vaculík

VIP 2. 9. 2021, 19:55

Informujeme o novince, když je představena. Aspoň víte, po čem jít u nového produktu. Pokud bychom psali, až bude produkt na světe, tak nás budete pranýřovat, že jsme o tom nepsali dřív, jelikož jste si koupili sluchátka, která novinku nemají… :D

Peter Jurček

3. 9. 2021, 20:58

Presne. Takto aspoň viem, že mám počkať na nové slúchadlá ktoré to budú podporovať :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat