reklama

Google Místnosti dostávají nový název, pokud si ho všimnete

Google Místnosti dostávají nový název, pokud si ho všimnete
2021-09-17T09:30:13+01:00
• 17. 9. 2021

Fotka od Free-Photos z Pixabay

Google se snaží v poslední době nabídnout co nejrobustnější nástroje pro komunikaci, což jde vidět v integraci napříč aplikacemi. Například původní aplikace Gmail dnes slouží i pro chatování, případně videohovory. Společnost pokračuje v integraci, přičemž nyní potichu oznámila jednu změnu názvu konkrétní služby.

Google MĂ­sta

Kromě chatu, pošty a schůzek se nabízí i prostor, kde lze vytvářet vlákna konverzací, sdílet soubory a také úkoly. V angličtině se funkce jmenovala Google Rooms, přičemž v české mutaci jste mohli vidět název Google Místnosti. Dalo by se říci, že se jedná o takovou obdobu služeb jako je Slack.

Google oznámil, že služba je nově dostupná pro všechny uživatel, ale s největší pravděpodobností jste ji mohli využívat již delší dobu. Čeho jste si možná všimli, jsou různé názvy v aplikaci a na webu. Je to způsobeno postupnou změnou na nový název. V angličtině došlo na přejmenování na Google Spaces. V češtině se nově jmenuje Google Místa.

1 In line topic threading in spaces fuels max 2000x2000 2000x1250x

Zdroj: Google

Takže někde ještě uvidíte Google Místnosti, jinde Google Místa. Co nevidět asi dojde k sjednocení na nový název, ale může to být po nějakou dobu matoucí. Název je jedna věc, ale samotné funkce druhá. Pokud hledáte nástroj pro komunikaci a spolupráci v týmu, a nechcete si zakládat novou službu, mohou Google Místa posloužit velmi dobře. Zejména díky integraci služeb jako Google Úkoly, Kalendář, Dokumenty, Tabulky atd.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim