reklama

Již existuje aplikace pro otestování voděodolnosti

Již existuje aplikace pro otestování voděodolnosti
2021-07-08T13:30:59+02:00
• 8. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

V obchodech s aplikacemi se dají najít nejrůznější výtvory. Některé jsou užitečné, jiné si hrají na něco, co ve skutečnosti nejsou. Některé slibují doslova zázraky, ale ve své podstatě nic užitečného nepřináší. Nyní zde máme aplikaci, která na první pohled může působit jako absolutní hloupost, ale ve skutečnosti se může stát užitečným nástrojem, například při koupi použitého mobilu.

Water Resistance Tester

Aplikace Water Resistance Tester má za cíl otestovat, jestli vaše zařízení je stále voděodolné. Vývojář použil poměrně jednoduchý trik, jelikož aplikace pracuje s barometrem, který je ve většině top modelů a některých modelů střední třídy. Právě data z něho dokáží napovědět, jestli ochrana proti vodě je stále dobrá, případně jestli již není efektivní.

Některé mobilní telefony mají zabudovaný barometr pro lepší určená pozice. Zaznamenává tlak okolí, ale vzhledem k tomu, že je umístěn uvnitř mobilního telefonu, tak ho lze využít i k otestování voděodolnosti. Mobilní telefony s hodnocením IPXX, zejména s ohledem na vodu (běžně mají IP67 a IP68), jsou ve většině částí utěsněny speciální gumou nebo jiným materiálem. Když mírně zmáčknete mobil, tlak v něm mírně stoupne. Pokud je ale těsnění narušené, tlak neporoste. Právě to sleduje aplikace.

Screenshot 20210708 090650 comraywaterresistancetester 1080x2340x Screenshot 20210708 090723 1080x2340x

Huawei P30 Pro (neobsahuje barometr) a Pixel 5; Zdroj: Dotekomanie.cz

První detekuje, jestli je přítomen barometr. Pokud ano, aplikace vás vyzve, ať necháte mobilní telefon na nějakém povrchu a nedotýkáte se ho. Následně vás vyzve, abyste přitlačili na dva body na obrazovce. Výsledek je ihned viditelný.

Samozřejmě nelze aplikaci Water Resistance Tester považovat za absolutně přesnou. Může být ale vodítkem k tomu, jestli má mobil ochranu nebo ne. Samozřejmě byste neměli mobilní telefon, i s voděodolností, zbytečně vystavovat tekutinám. Aplikace je k dispozici pro Android v Obchodě Play ji najdete pod názvem Water Resistance Tester.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ota Navrátil

VIP 8. 7. 2021, 14:32
Android aplikace

Někteří ano. Případně ho čistí pod vodou.

Jaroslav Krejcik

8. 7. 2021, 13:38
Android aplikace

Já se s telefonem nekoupu

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim