reklama

GUG červen – „létem“ a už i trochu světem

GUG červen – „létem“ a už i trochu světem
2021-06-01T19:30:48+01:00
• 1. 6. 2021

GUG.cz – jsme komunita lidí (dobrovolníků) se zájmem o nejnovější technologie. Jsme učitelé, podnikatelé, vývojáři, maminkatelky i obyčejně neobyčejní geekové :) Pořádáme setkávání, přednášky, workshopy a další akce s jediným cílem – vzdělávat Česko v technologiích. Tohle je náš newsletter o dění v komunitě a věcech, které nás baví.

ZPRÁVY Z KOMUNITY

Pokud vám náhodou unikla největší vývojářská akce Google, Google I/O, podívejte se na komentovaný záznam na našem YouTube. Rychlý přehled všech hlavních novinek najdete zde (určitě mrkněte na video, kde si člověk povídá s papírovým letadélkem:)). / Dělat stejnou věc dokola není velká zábava. Takže poslední vydání Digi Day #Edu si GEGeři zorganizovali v odvážném formátu „o programu rozhoduje publikum“ a prezentující byli tentokrát účastníci předchozích vydání. Jak to dopadlo? Skvěle! Stovka sledujících live přenos si vyslechla praktické rady i příběhy o tom, jak se např. druháčci naučili tisknout na 3D tiskárně přes videokameru v distanční výuce. Všechno jde, když je ochota hledat cestu. / Bojíte se o svá data, ale zároveň přesně nevíte odkud vám hrozí nebezpečí a co můžete pro větší bezpečnost udělat? Průvodce kyberbezpečností (se Zdeňkem) Klusem pro začátečníky najdete zde.

TIPY A TRIKY

12 novinek v Google Workspace pro lepší spolupráci. / V Google Docs mohou obrázky nově „plavat“ před i za textem a nejenom text obtékat. / Náš Zdeněk Smrčka a jeho kolegové z DATELu připravili sérii videí, např. o tom, jak používat ozoboty ve výuce.

RANDOM

Vítězství veverky nad člověkem, aneb epický příběh jak otestovat kam až dokáže veverka zajít v hodbě za oříškem./ Matt D’Avella je mistr produktivity, minimalismu a YouTube. Koukněte na jeho kurz SlowGrowth. A pokud využijete kód „loveczechia“, získáte slevu 45%. / Jsou výzvy, které jsou snadné, třeba najít Walda. Ale najít tyhle designové chyby, to je výzva. Zkuste to :) / Pozor na přesuny kamenů v lese, mohli byste dopadnout jako tento belgický farmář. Smažák a české pivo k vidění už i na úpatí Himalájí.

unnamed 4 526x944x

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat