reklama

iOS 15 má přinést redesign domovské obrazovky na iPadu a další novinky

iOS 15 má přinést redesign domovské obrazovky na iPadu a další novinky
2021-04-25T16:30:58+02:00
• 25. 4. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Vloni s příchodem iOS 14 jsme se dočkali přepracování widgetů a především možnost je umístit mezi ikonky kamkoliv na plochu. Vcelku překvapivě se však tato funkcionalita týkala pouze telefonů iPhone, na iPadu toto možné nebylo. To se však letos s iOS 15 (potažmo tedy iPadOS 15) změní.

Widgety půjdou dát kamkoliv na plochu i na iPadu

Známý server Bloomberg, který má velmi dobré a většinou pravdivé zákulisní informace, přináší první informace o iOS 15. Hlavní novinkou na iPadu bude možnost umístit widgety kamkoliv na plochu mezi ikonky. Přepracování se mají dočkat všechny různé režimy nerušit, kdy nově nabídnou pokročilejší správu a bude možné si je definovat podle sebe. Například si zvolení režim „pracuji“ a nastavíte si, aby vám z konkrétních aplikací nechodily notifikace.

iPad Air 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Inovací má projít také zamykací obrazovka. Více funkcí má dostat iMessage, kde údajně Apple plánuje přidat některé funkce z WhatsApp a udělat z toho trochu více sociální síť. Novinkou má být také pokročilé nastavení soukromí. A to je vše, co jsme se zatím dozvěděli.

Na iPhonech to tak vypadá letos na relativně malou aktualizaci. K představení dojde 7. června na WWDC a finální verze se dočkáme tradičně na podzim.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim