iOS 14.5 beta 4 k dispozici vývojářům a testerům

iOS 14.5 beta 4 k dispozici vývojářům a testerům
2021-03-15T19:53:48+02:00
• 15. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

iOS 14.5 beta 4 je nově k dispozici registrovaným vývojářům a veřejným beta testerům. Jelikož Apple s vývojem opravdu pokročil, je jen otázkou času, než se objeví finální verze pro širokou veřejnost. A máme se opravdu na co těšit. 

iOS 14.5 přinese řadu novinek

iOS 14.5 přinese hned několik užitečných funkcí. Jednou z nich je možnost odemčení iPhonu s Face ID a rouškou. Pokud máte Apple Watch, budete mít možnost povolit od iOS 14.5 odemykání právě přes ně. 

Je tedy nutné na nich mít aktivní zámek obrazovky a mít je samozřejmě na ruce. Při pokusu o odemknutí iPhonu přes FaceID bude váš telefon detekovat pouze část tváře. V tento moment poslouží právě Apple Watch, které umožní odemčení telefonu. Poté obdržíte notifikaci na hodinky, že odemkly váš iPhone. Toto odemčení nebude fungovat pro nákupy přes Apple Wallet nebo jiné funkce. Bude sloužit pouze pro odemčení zařízení. Jedná se o obdobnou funkci, kterou dnes Apple nabízí u macOS, který lze také odemknout přes Apple Watch.

iOS 14.5

Zdroj: 9to5Mac

Změnu lze očekávat také u 5G. Konkrétně iOS 14.5 přinese podporu pro dual SIM 5G. V současnosti podporuje iPhone 5G síť pouze na jedné SIM kartě. Další potěšující zprávou je také podpora herního ovladače PlayStation 5 a Xbox Series X. Nové iOS dále přinese App Tracking funkci, díky které bude uživatel muset nejprve povolit jeho sledování aplikací třetí strany.

Siri se naučí nový příkaz: „Hey Siri, call emergency“. Ten vám zavolá pomoc v případě nouze. V aplikaci Připomínky přibude možnost tisknout a seřadit připomínky třeba podle data, priority nebo názvu. Mírné úpravy rozhraní se dočká aplikace Apple News, Apple Podcasty a také Siri v kompaktním režimu.

Pokud patříte mezi registrované vývojáře nebo veřejné testery, můžete si čtvrtou beta verzi stáhnout prostřednictvím aplikace Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. 

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat