reklama

Twitter pro Android konečně podporuje vyšší rozlišení obrázků

Twitter pro Android konečně podporuje vyšší rozlišení obrázků
2021-01-07T13:30:05+01:00
• 7. 1. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sociální sítě jsou také o sdílení obrázků, fotografií a videí. Vzhledem k množství musí mnohé společnosti volit značná omezení, aby nedocházelo k přetížení serverů. Ostatně uživatelé toho mohou nasdílet vskutku hodně. Co se týče Twitteru, tak je znám nižším rozlišením obrázků, respektive fotografií, ale to se nyní konečně trochu mění.

Twitter a vyšší rozlišení

Ačkoliv se může jednat o dobrou zprávu pro ty, co chtějí sdílet fotografie ve vyšším rozlišení, tak z pohledu uživatelů se nenabízí nejlepší uživatelský zážitek. V základu bude muset uživatel kliknout na menu pod třemi tečkami v horním pravém rohu a zde vyžádat 4K načtení. Následně je uživatel informován malým textem v dolní části displeje, že je načtena fotografie ve vyšším rozlišení.

Tato funkce je již rok dostupná na iOS, ale zde stačí jen podržet prstem na snímku a vyžádat lepší kvalitu. Je tedy vidět, že Twitter spíše volí cestu, kdy nechce za každou cenu nabídnout běžnou kvalitu a jen na vyžádání dopřát uživatelům vyšší rozlišení.

Screenshot 20210106 195546 1080x2340x Screenshot 20210106 195736 1080x2340x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Součástí této změny je také možnost nahrávat snímky ve 4K rozlišení, což je ekvivalent 8,3 MPx. Abyste mohli sdílet v této kvalitě, musíte jít do nastavení, zvolit položku data a úspora a zde až zvolit vyšší kvalitu snímků. Volba je v základu deaktivovaná. Po kliknutí si můžete vybrat, jestli se mají snímky ve vyšší kvalitě nahrávat jen na WiFi, nebo i na mobilních datech. Novinka je dostupná zatím v aplikaci Twitter ve verzi 8.76.0-beta.02. Můžete se zapojit do testování, nebo si stáhnout instalační APK balíček (na vlastní riziko).

logo-app Twitter Twitter, Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim