reklama

TikTok přináší novinky pro Family Pairing

TikTok přináší novinky pro Family Pairing
2020-11-22T18:00:20+01:00
• 22. 11. 2020

Zdroj: 9to5mac

TikTok představil aktualizaci pro svou funkci Family Pairing, která umožňuje rodičům kontrolu nad jejich dětmi. Family Pairing bylo původně představeno v dubnu letošního roku, takže rodiče už několik měsíců mohou přizpůsobit bezpečnostní nastavení svých dětí. 

TikTok zapracoval na rodičovské kontrole

Teď nově přidané funkce mají rodičům usnadnit sledování aktivit jejich dětí na TikToku. Po aktualizaci je možné nastavit, co děti mohou ve video aplikaci hledat – typ obsahu, uživatele, hashtagy nebo zvuky. Dále se rodiče mohou rozhodnout, kdo může komentovat videa jejich dětí, a to nastavením přístupu na „všichni“, „přátelé“ a „nikdo“. 

Rovněž mohou ovládat, kdo může sledovat videa jejich dětí, a to natavením profilu na soukromý. Tím mohou rodiče manuálně zvolit, kdo si může zobrazit obsah. TikTok také přidává možnost v oblasti Oblíbená vida – rodiče mohou zvolit, kdo bude mít k této kartě přístup. 

TikTok

Zdroj: TikTok

Od začátku roku pak je k dispozici správa času na obrazovce, která omezuje, jak dlouho děti mohou denně trávit čas na TikToku. K dispozici je také možnost omezit videa od jednotlivých tvůrců. Samotná aplikace pak informuje uživatele o tom, že je čas službu opustit a věnovat se jiným činnostem. Nástroj Restricted Mode pak zabraňuje tomu, aby se v aplikaci zobrazoval nevhodný obsah. Skvělou vychytávkou je i funkce Direct Messages, pomocí které rodiče mohou omezit, kdo může s dítětem komunikovat prostřednictvím zpráv. Uživatelé mladší 16 let navíc nebudou moci používat Direct Messages od 30. dubna. Chcete-li tuto funkci používat, musíte své účty propojit s účtem svého dítěte.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim