reklama

Přes MagSafe se nový iPhone 12 nabíjí dvakrát pomaleji než to zvládne kabelem

Přes MagSafe se nový iPhone 12 nabíjí dvakrát pomaleji než to zvládne kabelem
2020-10-26T14:21:58+02:00
• 27. 10. 2020

Zdroj: Apple

Nová série iPhone 12 představená teprve nedávno se v pátek začala prodávat, a tak se na povrch dostávají další nové informace. Bezdrátové dobíjení pomocí nové nabíječky MagSafe podporuje maximální výkon dobíjení 15 W, stále jsem však neměli k dispozici reálné testy. Nyní se dozvídáme, jak dlouho dobíjení touto nabíječkou trvá.

Kabelem na 50 % již za půl hodiny, přes MagSafe za hodinu

Podle nejnovějších recenzí zahraničních webů se nový iPhone 12 dobije přes MagSafe na 50 procent kapacity baterie zhruba za 1 hodinu. Ve srovnání s klasickým dobíjením přes kabel, které nový model podporuje s maximálním příkonem 20 W, je to stále dvakrát pomalejší. Kabelem to totiž trvá 28 minut.

iPhone 12

Zdroj: Dotekomanie.cz / Keynote

Možná si říkáte, jak je možné, že rozdíl 5W způsobí tak velký rozdíl. Nicméně je důležité zmínit, že při dobíjení bezdrátově je méně efektivní a dochází ke ztrátám energie. Stále se však u nového modelu jedná o relativně pomalé dobíjení, konkurence umí dnes už více než 40W bezdrátové nabíjení nebo přes 60W drátové. Baterii tak dobijete do půl hodiny na plnou kapacitu.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim