reklama

Google se naučil najít písničku podle vašeho zpěvu nebo broukání

Google se naučil najít písničku podle vašeho zpěvu nebo broukání
2020-10-16T13:30:31+02:00
• 16. 10. 2020

Zdroj: Google

Google je vyhledávací gigant a ještě před několika lety jste museli být poměrně přesní v tom, co chcete najít. Samozřejmě se doba posunula stejně jako technologie, takže vyhledávací algoritmy se snaží pochopit, co vlastně hledáte a v jakém kontextu. Kromě toho Google umí identifikovat písničku na základě krátkého poslechu. Právě tuto funkci posouvá na novou úroveň.

I broukání postačí

Google v rámci novinek ve vyhledávání představil funkci, která se snaží identifikovat písničku na základě interpretace samotným uživatelem. To se hodí zejména v případě, kdy neznáte text, název a jen vám zní melodie v hlavě, což někdy může být otravné, když nevíte, co je to za písničku.

ezgif 7 ef0d60e8de91 175x350x

Zdroj: Google

Nové v rámci vyhledávání nebo asistenta můžete požádat o identifikaci skladby. Následně stačí vybroukat skladbu, nebo jednoduše ji podat v nějaké formě, třeba pomocí „nanana na“. Je zapotřebí od 10 do 15 sekund a následně se pokusí pokročilé algoritmy najít nejvhodnější výsledek.

Co se týče dostupnosti, je novinka k dispozici ve dvaceti jazycích, aspoň pro tuto chvíli. Bohužel Google nebyl nějak přesný a zatím není jasno, jestli bude toto vyhledávání dostupné i v Česku.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim