Přehled novinek na ITnetwork #13 – Unity C# pro Android, animace v Adobe Illustrator a Visual Basic for Application v MS Access

Přehled novinek na ITnetwork #13 – Unity C# pro Android, animace v Adobe Illustrator a Visual Basic for Application v MS Access
2020-06-07T15:00:08+02:00
• 7. 6. 2020

První díl série „To nej z uplynulého týdne“ vyšel v roce 2013 a jedná se o jeden z nejdéle vydávaných seriálů na české mobilní scéně. Nyní pro vás ve spolupráci s partnerským webem ITnetwork.cz vydáváme seriál, který se soustřeďuje na vývoj softwaru.

Implementace zásobníku a fronty v jazyce C

Do seriálu věnovanému datovým strukturám jazyka C přibývají další lekce. Tentokrát se v nich dozvíte něco blíže o správné implementaci zásobníku bez použití globální proměnné a o implementaci dynamické fronty. Odkaz na celou sekci najdete zde.

1 250x90x

VBA pro MS Access

Tutoriál věnovaný programu pro správu relačních databází se pomalu ale jistě kompletuje a už se vydávají poslední lekce. V jedné z nich se seznámíme s vývojovým prostředím jazyka VBA a ukážeme si jeho přímou vazbu na MS Access. Odkaz na sekci najdete zde.

2 839x397x

Unity C# pro Android

Pokud máte rádi hry a vždy jste tak trochu přemýšleli o tom, jak vlastně jejich tvorba probíhá, bude vás tento tutoriál určitě zajímat. Programujeme v něm totiž 2D hru pro Android v Unity a C# .NET – včetně samotného publikování na Google Play. Nejnovější lekce je pak věnovaná konkrétně tvorbě mapy a pohybu hráče a překážek. Odkaz na celou sekci najdete zde.

3 250x92x

Animace v Adobe Illustrator

V Illustratoru už jsme si toho ukázali celkem dost. Prošli jsme vektorovou grafikou, ukázali jsme si southpark a GTA style, seznámili se s nástrojem pero, symboly, stopy a vzory a prácí s textem. Nyní si v něm zkusíme udělat i pár animací. Odkaz na sekci najdete zde.

4 243x236x

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat