reklama

iPad Pro 2020 je vybaven funkcí proti odposlouchávání

iPad Pro 2020 je vybaven funkcí proti odposlouchávání
2020-04-05T16:30:23+01:00
• 5. 4. 2020

Zdroj: Apple

iPad Pro 2020, tedy nedávno představený tablet od Applu, je vybaven velice užitečným bezpečnostním prvkem. Konkrétně se jedná o funkci proti odposlouchávání. 

iPad Pro 2020 je vybaven skrytou funkcí

Posledně představený iPad Pro, který mimochodem dorazil také se zbrusu novou klávesnicí za cenu necelých 10 000 Kč, disponuje velmi užitečnou bezpečnostní funkci. Ta, jak bylo již zmíněno v úvodu textu, bojuje proti odposlouchávání. Není to ale poprvé, kdy se tato funkce objevila. Poprvé byla totiž představena před necelými dvěma lety v MacBooku. V té době se jednalo o čip Apple T2, který dokázal hardwarově odpojit mikrofon. 

iPad Pro 2020

Zdroj: Apple

V podstatě stejná funkcionalita je nyní k dispozici i v novém iPadu Pro. Na tuto novinku upozornil server 9to5mac, který si všiml aktualizované verze dokumentu Apple Platform Security. Zde se píše, že „iPad představený v roce 2020 mají také funkci pro hardwarové odpojení mikrofonu. Pokud je zařízení připojeno k MFI a zároveň uzamčené, mikrofon se automaticky odpojí, čímž se zabrání k možnému odposlechu“.

Kromě toho se nový iPad Pro dočkal vylepšeného procesoru A12Z Bionic, 12 a 10megapixelového fotoaparátu a hloubkového skeneru LiDAR pro rozšířenou realitu. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim