reklama

Nový jailbreak umožnuje spustit Android na iPhone 7

Nový jailbreak umožnuje spustit Android na iPhone 7
2020-03-05T10:00:13+02:00
• 5. 3. 2020

Zdroj: projectsandcastle.org

Ačkoliv jailbreak na operačním systému je stále méně populární, tak tým Correlium vydal betaverzi nástroje pro spuštění systému Android na iOS. Zatím se konkurenční systém od Google podařilo spustit jen na iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Pracuje se ale na rozšíření podpory. Není to ale poprvé, již před deseti lety stejný tým spustil Android na iPhonu 3G.

Android na iPhonu s mnoha omezeními

Pro spuštění Androidu na iPhonu je nutný nejprve jailbreak checkra1n, který odemkne přístup k bootloaderu. Projekt umožňující instalaci systému od Googlu se jmenuje Sandcastle a zatím má mnoho omezení. V současné chvíli nefunguje fotoaparát, audio, Bluetooth nebo dokonce mobilní data.

Zdroj: @matteyeux

Jedná se tak zatím spíše o experiment. Samotní tvůrci pak doporučují obezřetnost, pokud už se do hackování pustíte. Na videu na sociální síti Twitter pak můžete vidět bootování Androidu. Jedná se jen o demonstraci, že je možné spustit Android na iPhonu. K dokonalosti to má daleko, přesto se jedná o zajímavou představu mít v budoucnu třeba možnost přepnout se z iOS na Android na vašem iPhonu.

Zdroje: 9to5mac.com, projectsandcastle.org

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat