Netflix a YouTube snižují kvalitu videí

Netflix a YouTube snižují kvalitu videí
2020-03-20T17:00:49+02:00
• 20. 3. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Netflix vyhověl požadavku Evropské unie na snížení kvality streamovaného videa v Evropě. Díky tomu pomůže zmírnit zatížení sítě miliony lidí pracujících z domova. Společnost snižuje kvalitu videa v Evropě na následujících 30 dní. Služba tvrdí, že tato změna sníží spotřebu dat o 25 %, ale i přesto se diváci budou moci vychutnat kvalitní obraz. 

Netflix a další služby nechtějí zatěžovat evropskou síť

Aby došlo k omezení používání dat, Netflix snižuje přenosové datové toky, což by mohlo způsobit, že videa budou trochu více pixelovaná. Samotná Evropská unie požádala Netflix, YouTube a další streamovací služby, aby zvážily dočasné snížení kvality obsahu. Samozřejmě kvůli neobvykle velkému počtu lidí pracujících z domova a využívajících streamovacích služeb. 

Netflix

Zdroj: Dotekomanie.cz

EU tak požaduje, aby platformy omezily obsah na standardní rozlišení místo vysokého rozlišení, a také chce, aby jednotliví uživatelé věnovali pozornost míře své spotřeby dat. Netflix dále nespecifikoval, zda kvalitu videí omezí i na jiných kontinentech. Nezdá se ale, že by poskytovatelé internetových služeb v jiných částech požadovali taková opatření. 

Jak jsem již uvedl, toto opatření přijímá také YouTube. I přesto, že si Google nevšiml žádného nárůstu provozu, přijímá toto opatření, aby zajistil, že lidé, kteří sledují videa z domova, nebudou evropskou síťovou infrastrukturu zatěžovat. Díky tomuto kroku je YouTube druhou společností, která takovýmto způsobem pomáhá Evropské unii. 

Zdroje: macrumors.com, thenextweb.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat