reklama

Huawei chystá vlastní cloudovou herní službu

Huawei chystá vlastní cloudovou herní službu
2020-03-29T20:00:36+01:00
• 30. 3. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Cloudové herní služby se v posledním roce staly velice populární. Několik velkých hráčů, jako je Nvidia, Google a Microsoft, soupeří o každé procento na trhu. Zatímco Nvidia byla mezi prvními velkými značkami, které vstoupily do herních cloudových služeb, velice brzy jej následoval Google a poté Microsoft. Podle nedávné zprávy se nyní do hry chystá i Huawei s čínským Tencent. 

Huawei může brzy představit novou službu

Zdá se, že Tencent Holdings spolupracuje s firmou Huawei na nové cloudové herní službě. Konkrétně už nějakou dobu mají speciální „laboratoř“, ve které společně novinku vyvíjí. Tato služba, jež se v současné době nazývá GameMatrix, bude využívat serverové procesory Kunpeng. Obě společnosti ale budou hledat i další možnosti, ve kterých by jejich spolupráce mohla dávat smysl. Bavíme se například o umělé inteligenci a rozšířené reality ve hrách. Tencent je v současnosti největší světovou herní společností. V malíčku má například hru League of Legends. Významný podíl má také v Epic Games. Proto můžeme očekávat opravdu velké věci od nadcházející herní služby GameMatrix. 

Huawei

Zdroj: XDADevelopers

Pokud jde o konkurenty, Nvidia a Google využívají hardware společnosti Intel. Konkrétně by Nvidia měla používat procesor Intel Xeon E5-2697 spojený s GPU Nvidia Tesla P40. Na druhé straně by pak Google měl používat podobný typ procesoru. Bylo by tedy opravdu skvělé vidět, jak se hardware Huawei dokáže prosadit vůči Intelu. Uvidíme, zda služba na trh opravdu dorazí.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat