reklama

Google vydal opravnou aplikaci pro Android Auto

Google vydal opravnou aplikaci pro Android Auto
2019-11-05T19:40:58+01:00
• 5. 11. 2019
2

Android 10 se začíná šířit mezi zařízeními, byť na pravý rozmach si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Bohužel nová verze systému tak trochu znepříjemní možnost používání Android Auto na svém mobilním telefonu. Již totiž není potřeba separátní aplikace, jelikož byla celá funkcionalita zabudována do systému. Bohužel není k dispozici možnost spuštění jen na mobilním telefonu. Google ale vydal opravnou aplikaci.

Android Auto pro obrazovky telefonů

V Googlu si zřejmě řekli, že když zabudují samotnou funkcionalitu Android Auto do systému, nebude zapotřebí mít aplikaci, když se smartphone jednoduše napojí na systém v autě. Bohužel to nevyhovuje řadě majitelů, jelikož jejich auto není takovou možností vybaveno a mobilní telefon byl jediné zařízení, kde mohli používat Android Auto.

Uživatelům tak bude mizet dostupnost této aplikace na zařízení s aktualizací na Android 10. Naštěstí je zde opravná aplikace, která více méně umožňuje aktivaci Android Auto přímo na smartphonu bez nutnosti propojení se systémem v autě.

Bohužel ani v tomto případě není Android Auto dostupné oficiálně v České republice. Tomu odpovídá i dostupnost aplikace „Android Auto for phone screens“ v Obchodě Play. Jednou z možností je stažení instalačního APK balíčku. Případně se nabízí možnost využití spouštěče aktivit, jak uvádí AndroidPolice. Jedná se o aplikace jako Activity Manager nebo Nova Launcher.

Aktivita: com.google.android.gearhead.vanagon.VnDrivingModeLauncherActivity

logo-app Android Auto for phone screens Google LLC NEZNÁMÁ ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Mrázek

6. 11. 2019, 8:17
Android aplikace

Ono tu aplikaci vydali jen proto že vývojový tým co stojí za Google Asistentem nestihl vypustit slíbený driving mode. Takže je to jen taková záplata na přechodné období. Google se jasně vyjádřil že android auto zůstane jen v autech a na mobilních telefonech se s příchodem driving módu zruší a to včetně téhle aplikace.

Přemysl Vaculík

VIP 6. 11. 2019, 9:00

Napíši, až se tak stane, Google často mění rozhodnutí… :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim