reklama

Xiaomi zřejmě nabídne hodinky s Wear OS od Googlu

Xiaomi zřejmě nabídne hodinky s Wear OS od Googlu
2019-09-24T12:30:53+02:00
• 24. 9. 2019

Trh s chytrými hodinkami je poměrně odlišný od toho se smartphony. Zatímco mezi mobilními telefony dominuje Android, tak u chytrých zařízení na zápěstí je souboj rozložen mezi několik firem. Googlu se zde moc nedaří a některé velké společnosti dokonce již nenabízí hodinky s Wear OS. Možná se ale dočkáme nováčka, aspoň z pohledu hodinek se systémem od Googlu.

Xiaomi Mi Wear?

Čas od času se podaří zachytit ve zdrojových kódech aplikací zmínku o chystaných hardwarových produktech. Ani takový Apple se nevyhnul podobným odhalením. Nyní ale aplikace Wear OS ve verzi 2.8 poskytla náznak toho, že společnost Xiaomi zřejmě připravuje hodinky se systémem Wear OS od Googlu.

Konkrétně se v kódu zmiňuje název Mi Wear jakožto pojmenování pro aplikaci, která bude obsluhovat hodinky od Xiaomi. Není neobvyklé totiž, když Wear OS doporučuje něco takového k chytrým hodinkám. Zpravidla je dostupné širší nastavení, fitness funkce a podobně.

Hodinky Amazfit

Jedná se teprve o první náznak, že by se Xiaomi vrhlo na tento segment trhu se systémem od Googlu. Nováčkem ale rozhodně není. Ostatně fitness náramek Mi Band je velmi populární, stejně jako jiné produkty na zápěstí od dceřiných společností.

Vzhledem k tomu, že se o možné existenci dozvídáme prvně skrze zdrojový kód aplikace a zatím jsme nezaznamenali ani nějaké úniky samotného zařízení, tak můžeme odhadovat, že představení nebude jen tak brzy. Možná se dočkáme až v příštím roce, pokud vůbec.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim