reklama

Android získá automatické vyplňování z ověřovacích SMS

Android získá automatické vyplňování z ověřovacích SMS
2019-09-18T11:30:08+02:00
• 18. 9. 2019

Google se snaží nabídnout nejrůznější možnosti pro zjednodušení práce v Androidu. Příkladem je specifické API, pomocí kterého mohou aplikace automaticky získat ověřovací kód z přišlé SMS zprávy v rámci dvoufázového ověření. Bohužel se nejedná o nejrozšířenější metodu u aplikací. V dohledné době se to ale může změnit.

Automatické vyplňování

Pokud aplikace jako taková nemá implementované API pro získání ověřovacího kódu z SMS zprávy, nabízí například aplikace Zprávy možnost jej zkopírovat přímo ze zprávy. Bohužel ne vždy dojde ke správnému rozeznání a někdy je uživatel odkázán na obyčejné přepisování.

Ukazuje se, že Google momentálně pracuje na třetí možnosti. V rámci automatického vyplňování by mohla být dostupná služba, která by převzala ověřovací kód ze zprávy a automaticky jej vložila na patřičné místo. Nebude tak nutné cokoliv kopírovat, přepisovat nebo se spoléhat na aplikace, až jednou tuto možnost implementují.

Novinka se objevuje v Google Play Službách ve verzi 19.2.75, ale ani po nainstalování nemusíte mít novou funkci dostupnou. Google zřejmě vše spouští postupně skrze aktivaci ze stran serverů. Rozhodně se jedná o zajímavou novinku, která by mohla zjednodušit další zdlouhavý proces. Navíc zde nebude nutné cokoliv dodělávat ze strany vývojářů. Toto vše ale platí jen v případě, pokud nepoužíváte alternativní aplikaci a službu na automatické vyplňování.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat