reklama

Slack pracuje na vylepšené funkci „nerušit“

Slack pracuje na vylepšené funkci „nerušit“
2019-05-13T09:30:46+02:00
• 13. 5. 2019

Zdroj: Slack

Služba Slack se velmi dobře uchytila u nejrůznějších pracovních týmů, kde působí jako hlavní komunikační prostředek. V podstatě se jedná o takovou specifickou sociální síť pro práci, kde je možné vytvářet témata, vlákna, jsou k dispozici nejrůznější doplňky a podobně. Vzhledem k tomu, že se využívá nejvíce v pracovních procesu, mohou být někdy notifikace až příliš časté a otravné. Právě v této oblasti se chystá novinka.

Slack a „nerušit“

V poslední době se mnoho služeb zaměřuje na funkce spojené s četností využívání, takže se nabízejí nejrůznější nástroje pro omezování aplikací. Vzhledem k tomu, že Slack je spíše pracovní nástroj a má své aplikace pro mobilní telefony, tak notifikace od členů týmu mohou být až příliš časté. Pokud si nyní chcete vymezit čas, kdy nechcete být službou Slack omezováni nebo otravováni, můžete si nastavit velmi jednoduchý časový rámec, kdy jsou všechny upozornění utlumena. Bohužel se jedná o nastavení pro všechny dny.

Jane Manchun Wong objevila, že vývojáři služba Slack pracují na rozšíření funkce nerušit. Bude se třeba nabízet možnost nastavení pro jednotlivé dny, kdy mají být povoleny notifikace. Samozřejmě se nabízí rychlé nastavení pro víkendy nebo pro všechny dny, ale nově si budete moci velmi detailně specifikovat jednotlivé dny.

V podstatě se jedná o obrácený systém, kdy nenastavujete, kdy nemáte být rušeni, ale kdy jsou notifikace povoleny. Díky tomu si budete moci stanovit svou pracovní dobu ve Slacku i rámci notifikací, což rozhodně ocení nejeden uživatel této služby na mobilním telefonu.

V tuto chvíli nevíme, kdy se novinka objeví, nebo na kdy je plánované nasazení. Zatím se testuje a zřejmě ještě nějakou dobu potrvá, než bude dostupná.

logo-app Slack Slack Technologies Inc. Zdarma ANDROID logo-app Slack Developer Zdarma iOS

Zdroj: twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim