reklama

Facebook zavádí novou politiku pro porušení pravidel

Facebook zavádí novou politiku pro porušení pravidel
2019-05-15T16:38:02+02:00
• 15. 5. 2019
2

Facebook sice patří mezi největší sociální sítě světa, ale to sebou nese dost komplikací. Například musí hlídat nežádoucí obsah a včas jej zastavit v šíření. Příkladem může být nedávné živé vysílání střelby na Novém Zélandu. Za to si Facebook vysloužil velkou kritiku, že nezasáhl proti vysílání rychleji. Nyní zavádí nová pravidla, která by měla snížit četnost podobných kauz.

Facebook a nová pravidla

Do této chvíle měl Facebook poměrně benevolentní politiku, kdy uživatel musel poslat několik příspěvků porušující pravidla, aby sociální síť zasáhla. Zpravidla byl daný příspěvek smazán z Facebooku. Při větších provinění došlo k zablokování přístupu k této síti. Zřejmě to ale nestačila a Facebook nasazuje přísnější systém postihů.

V podstatě nová pravidla stanovují, že uživateli stačí jedno jediné provinění, aby došlo k omezení používání této sociální sítě. Facebook přímo uvádí, že za sdílení teroristického obsahu, tedy jeho propagaci, dojde okamžitě zablokování možnosti vysílat živě skrze tuto síť. Další trest je například v zakázání zveřejňování reklam.

Facebook uvedl, že se jedná o první z mnoha restrikcí, když uživatel bude porušovat konkrétní pravidla nebo podmínky. Může se tak stát, že za sdílení jednoho konkrétního typu obsahu nebude uživatel ani varován, že by tak neměl činit, a ihned na něj budou platit omezení. V této oblasti má napomoci AI k identifikování obsahu porušující podmínky.

Může například dojít i k situaci, že obsah bude mylně vyhodnocen jako závadný a dojde k omezení používání služby, nebo některých součástí. Při velikosti Facebooku se jedná asi o lepší řešení, než počítat jednotlivá porušení a jen varovat uživatele.

Zdroje: newsroom.fb.com, techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Honza Jakeš

16. 5. 2019, 6:34

Vitejme v cenzuře neskutečného kalibru…už dnes bylo na Facebooku mazáno a blokováno za příspěvky nesouhlasící s migrací, multikulti politikou a Bruselským eurohujerstvím…. Proti tomu byli komunisti hodně slabej čajíček …

Matěj Vondráček

16. 5. 2019, 20:03

Jestli vám bude na fb chybět násilí, můžete se podívat na bestgore

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat