reklama

Google vylepšuje asistenta a přidává reklamy

Google vylepšuje asistenta a přidává reklamy
2019-04-08T15:28:59+02:00
• 8. 4. 2019

Mnoho společností se snaží nabídnout nejlepšího chytrého asistenta a vměstnat do něj co nejvíce funkcí. Nejde zde jen o hlasovou odezvu, ale také o nejrůznější vychytávky, které se mohou hodit. Samozřejmě i vizuální podoba je velmi důležitá. Nyní jsme se dočkali několika vylepšení u asistenta od Googlu, bohužel jedna novinka asi nepotěší.

Google Assistant

Zatím si musíme počkat na českou verzi Google Assistant, ale je pravděpodobné, že se jeho rozšíření o češtinu blíží. Letos se asi nedočkáme, ale nechme se překvapit. Dnešní novinky tak můžete brát jako představu, co se jednou nabídne v naší zemi. V první řadě Google upravil vizuální podobu odpovědí. Nabízí se více grafiky a větší karty.

Původní a nová verze

Kromě toho se ale objevují nejrůznější nástroje. Příkladem může být kalkulačka, výběr barvy, počítání spropitného a další podobné vychytávky. Není tak potřeba si instalovat specifické aplikace pro tyto drobné věci.

Jedna novinka se ale nemusí zamlouvat. Někteří uživatelé začali pozorovat, že do Google Assistant zamířily reklamy. Respektive jde o reklamy při hledání nějaké informace na internetu. Ostatně se dalo předpokládat, že se něco takového objeví, jelikož Google získává finanční prostředky právě z reklamy a Google Assistant může být jedním ze zdrojů příjmů. Je tedy velkou otázkou, jak moc je implementuje a jak často se budou objevovat. Povzbudivou informací může být fakt, že jsou řádně označeny. Neočekává se ale, že by se reklamy objevovaly jen tak a sporadicky.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, searchengineland.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat