reklama

Apple oficiálně oznámil zrušení AirPower

Apple oficiálně oznámil zrušení AirPower
2019-03-30T06:44:18+02:00
• 30. 3. 2019
3

Na podzim roku 2017 jsme se dočkali prvních telefonů iPhone s podporou bezdrátového nabíjení a spolu s touto událostí byla představena také bezdrátová nabíječka AirPower. Zatímco kryt pro AirPods s bezdrátovým nabíjením byl konečně minulý týden uveden na trh, AirPower po dlouhém mlčení potkal opačný osud a Apple tuto podložku odpískal.

AirPower nebude

Zahraniční server Techcrunch.com získal toto vyjádření od senior vice presidenta hardware divize – Dan Riccio. Ten konkrétně uvádí jako hlavní příčinu nedosažení vysokých standardů společnosti a tím pádem nutnosti projekt ukončit. Podrobnější informace již nejsou k dispozici, ale údajně největším problémem bylo přehřívání AirPower a nabíjených zařízení. Apple zkrátka narazil na hranice fyziky, kdy plánoval do nabíječky umístit mnoho nabíjecích cívek umístěných blízko sebe.

Oznámení o ukončení celého projektu AirPower přichází vcelku nečekaně. Na balení nové generace AirPods s bezdrátově dobíjeným krytem je totiž psáno, že jej lze dobíjet právě pomocí AirPower. To nám tak trochu naznačovalo, že tato nabíjecí podložka se stále chystá. Při podrobnějším zkoumání lze ale zjistit, že na krabičce a produktových manuálech nových AirPods je uveden rok 2018. Pravděpodobně byla i tato sluchátka pozdržena.

Náznak brzkého uvedení na trh naznačil také aktualizovaný obrázek AirPower s nejnovějším iPhonem, který byl nalezen na webu Applu též minulý týden. Zařízení AirPower mělo umět nabíjet chytré hodinky Apple Watch, AirPods a iPhone zároveň při jakémkoliv umístění na této podložce. Majitelům jablečných zařízení tak nezbývá než zakoupit bezdrátovou nabíječku třetích stran, pokud tak již během 1,5 roku dlouhého čekání neučinili.

Zdroje: techcrunch.com, macrumors.com, twitter.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Tadeáš Pospíšil (Britanian man)

30. 3. 2019, 12:48
Android aplikace

Jak „nečekané“…

Zdeněk Koutský

30. 3. 2019, 12:04

Velká škoda

Martin Jeřábek

30. 3. 2019, 8:14

😂😂😂

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim