reklama

Facebook zažívá drsné období, vše chce vyřešit další akvizicí

Facebook zažívá drsné období, vše chce vyřešit další akvizicí
2018-10-23T16:29:47+02:00
• 23. 10. 2018

Největší sociální síť v posledních měsících zažívá opravdu krušné časy. Nejprve se dopustila přeprodávání uživatelských dat třetím stranám, nedávno ji pak hackeři ukradli více než 50 milionů uživatelských účtů. 

“Sociální síť Facebook se před několika měsíci musela potýkat s velmi nepříjemnými soudními procesy, neboť přeprodávala veškerá data o uživatelích třetím stranám. Desítky milionů osobních profilů se tak dostalo do rukou firmám, které s nimi mohly naložit podle svých potřeb. V tomto případě tedy nelze hovořit o nějaké bezpečnosti, ba naopak.“

Hackerský útok, který byl dopředu naplánován, ohrozilo bezpečnost opravdu velké části uživatelů, či dokonce také různých orgánů. Vzhledem ke způsobeným potížím se společnost Facebook rozhodla učinit určité opatření k posílení své bezpečnosti. Tímto krokem si hlavně chce získat zpět na svou stranu nejen investory, ale také uživatele. 

Facebook vede rozhovory s několika společnostmi

Dle informací vede Facebook rozhovory s několika společnostmi zabývajícími se kybernetickým zabezpečením a snaží se, aby se alespoň jedna z nich stala součástí Facebooku. Potenciální kandidáti nebyli doposud zveřejněni, pokud se ale Facebook alespoň s jednou firmou domluví, bude se jednat již o jeho třetí akvizici na poli bezpečnosti. 

Před lety, v roce 2012, Facebook koupil Acrylic Software a o dva roky později pak Private Core. První zmíněná společnost se zabývá zabezpečením databází, druhá zmíněná pak zabezpečovací serverovou technologií. Očekává se, že k dohodě by mělo dojít před koncem tohoto roku. Změny, ke kterým v současné době dochází, pravděpodobně nijak nezmění uživatelský zážitek. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim