reklama

Samsung si patentoval telefon s rolovacím displejem

Samsung si patentoval telefon s rolovacím displejem
2018-07-25T16:29:00+02:00
• 25. 7. 2018

Mít silné patentové portfolio je v dnešní době nedílnou součástí snad každého podnikání, hlavně v mobilním průmyslu. Jihokorejská společnost Samsung si je samozřejmě této skutečnosti vědom, možná proto dnes vlastní nejvíce patentů. Jeden by řekl, že mít nejvíce patentů mezi konkurencí je zbytečnost, ovšem opak je pravdou. Právě díky patentům se může u soudního procesu prokázat, zda jedna společnost od té druhé něco zkopírovala, viz Apple versus Samsung.

Samsung a další telefon budoucnosti?

Jihokorejský výrobce má však v rukávu další patentovou přihlášku. Nově podaný patent tímto technologickým gigantem se vůbec poprvé objevil na internetu a poodhaluje telefon s displejem, jenž je možné vytáhnout ze zadní strany zařízení. 

Patentová přihláška byla podána v březnu tohoto roku u WIPO. Podle popisu má smartphone flexibilní displej, který se, řekněme, vytahuje z horní části telefonu. Zajímavé je, že se tímto způsobem dá displej používat jak na přední straně, tak také na zadní straně zařízení. Dle patentu telefon disponuje pouze jedním fotoaparátem. 

Koncept vypadá velmi zajímavě, ovšem otázkou je, zda se vůbec někdy dočkáme finální podoby. Prozatím více informací nemáme. Jakmile zjistíme více, budeme vás o tom samozřejmě informovat, a to prostřednictvím článku na našem webu.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat