reklama

Microsoft kupuje komunitní GitHub za 7,5 miliard dolarů

Microsoft kupuje komunitní GitHub za 7,5 miliard dolarů
2018-06-04T15:53:38+01:00
• 4. 6. 2018

Pokud se neorientujete v oblasti vývoje softwaru, možná jste neslyšeli o komunitní službě GitHub. Na druhou stranu vězte, že minimálně jedna z aplikací, kterou používáte, má některé své základy právě na GitHubu.

GitHub pod křídly Microsoftu

Včera se vyrojily spekulace, že by právě Microsoft měl koupit GitHub, což se nakonec dnes potvrdilo. Celý obchod má hodnotu 7,5 miliard dolarů, ale v tomto případě Microsoft nevyplatí celou částku jen tak na účet majitelům GitHubu. Ti totiž dostanou tuto sumu v podobě akcí společnosti Microsoft.

Chris Wanstrath (Github CEO), Satya Nadella (Microsoft CEO) a Nat Friedman (více prezident pro Developer Services)

Krátce po oznámení tohoto obchodu se objevily otázky, co se s GitHubem stane. V tomto případě máme dobrou zprávu, přímo Microsoft uvádí, že GitHub zůstane samostatnou společností spadající do portfólia softwarového giganta. Neplánuje se jakékoliv omezené nebo začlenění do jiné služby.

Vedení Microsoftu si totiž uvědomuje, že jakékoliv narušení stávajícího fungování populární služby by spíše přivodilo problémy. Nyní si musíme počkat na dokončení celého obchodu. Například musí být schválen patřičnými orgány. Microsoft předpokládá, že k úplnému uzavření smlouvy dojde koncem tohoto roku.

Zdroj: news.microsoft.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim