reklama

Čtrnáctá verze iOS 11.4 je konečně venku, novinek je opravdu mnoho

Čtrnáctá verze iOS 11.4 je konečně venku, novinek je opravdu mnoho
2018-05-29T20:28:33+01:00
• 29. 5. 2018
9

Společnost Apple dnes zveřejnila dlouho očekávanou verzi iOS 11.4, která se stala již čtrnáctou aktualizací operačního systému iOS 11, jenž by vůbec poprvé představen v září loňského roku. Nové aktualizace jsme se dočkali přesně měsíc poté, co bylo vydáno iOS 11.3.1.

Aktualizace v podobě iOS 11.4 je samozřejmě k dispozici pro všechna zařízení, která podporují iOS 11 obecně – to znamená iPhone 5s a novější, iPad mini 2 a novější, iPad Air a novější a iPod touch 6. generace. Chcete-li nainstalovat nový operační systém, přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru. 

Novinek je hned několik, nyní můžeme ale vypíchnout například zavedenou podporu pro víceúrovňový zvuk, a to s pomocí AirPlay 2. Veškeré novinky zjistíte níže. 

iOS 11.4 – oficiálně představený ClassKit

Apple na svém vývojářském portálu oficiálně potvrdil přítomnost ClassKit. Oznámení proběhlo v rámci události Apple March Education. 

ClassKit je nyní konečně k dispozici v rámci nové aktualizace iOS 11.4. Pracuje s výkonnou a novou iPad aplikací pod názvem Schoolwork, která má za úkol pomáhat učitelům a studentům vypracovávat úkoly a dělat studijní pokroky. ClassKit samotným učitelům pomůže snadno objevovat specifické učební aktivity, a to v rámci jedné aplikace. 

Velmi očekávaný AirPlay 2 a podpora HomePod

Díky AirPlay 2 nyní můžeme bezdrátově streamovat zvuk z iPhonu nebo iPadu na více zařízení najednou. V praxi to znamená, že můžete mít dva HomePody, které společně nabídnou zvuk pro plnohodnotný a dokonalý zážitek z poslechu hudby. Pokud budete chtít, můžete mít HomePod současně připojen s Apple TV. 

Nově AirPlay 2 podporuje reproduktory třetích stran, jako jsou Bang & Olufsen, Bluesound, Bose, Bowers & Wilkins, Denon, Libratone, Marantz, Marshall, Naim, Pioneer a Sonos. Novinky se také dočkal HomePod, který nyní podporuje stereo párování. Hned vysvětlím. V praxi to pro uživatele znamená, že bude moci bezdrátově propojit několik HomePodů a vytvořit tak jeden velký celek. 

Velkou zajímavostí je, že AirPlay 2 byl k dispozici k vyzkoušení v systémech iOS 11.3 beta 1 a beta 2, inženýři Applu však nedokázali tuto funkci dokončit včas. Proto byla funkce ze systému odebrána. 

Konečně Messages on iCloud

Nová verze pak nakonec přinesla také „Messages on iCloud“ neboli zprávy uložené na iCloudu. Tato funkce byla představena již spolu s iOS 11 vloni v červnu. Bohužel ji ale Apple nestihl do aktuální verze dodat.

Díky této funkcionalitě se nyní budou všechny zprávy (SMS a iMessage) ukládat na iCloudu a to včetně příloh. Zároveň při smazání jedné zprávy dojde ke smazání této zprávy na všech vašich zařízeních.

Nové tapety a bezpečnostní funkce

Apple si pro majitele iPhonu 8 (PRODUCT) RED a iPhonu 8 Plus (PRODUCT) RED připravil nové tapety, kterou nikde jinde nenajdete. Společnost Apple však připravila funkci pro veškerá zařízení podporující iOS 11.4. 

Apple této funkci říká systém omezeného režimu USB. V praxi to znamená, že se uzamkne datové připojení přes port Lightning, a to již po týdnu od posledního odemknutí zařízení. Pokud se tedy někdo pokusí získat přístup k datům vašeho iPhonu bez otisku prstu, Face ID či hesla, nebude to možné. Klasické nabíjení však bude stále možné. 

Zdroje: macrumors.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Graulich

30. 5. 2018, 11:44

Neví tu prosím někdo, na jak dlouho je ještě zaslíbená aktualizace na iPhone SE? Vím, je to starej model, ale já jsem rád že jsem si ho nyní pořídil..

Zdeněk Koutský

30. 5. 2018, 12:43

Mezi podporované modely v rámci iOS 12 bude také téměř pět let starý iPhone 5s. Minimálně tři roky by tedy SE mělo být podporováno

Martin Jeřábek

29. 5. 2018, 22:23

Opravdu hodně? No krom dvou celkem nic moc.

Zdeněk Koutský

30. 5. 2018, 12:41

Na to, že se jedná o poslední aktualizaci před novou verzí iOS 12, je toho poměrně dost :-)

Martin Jeřábek

30. 5. 2018, 14:26

To je hezké ale kolik chyb to bude mít? víc než dost, a jak vyjde 12 zas bude plno chyb a budou muset lidi zase čekat :D poslední dobou má Apple iOS úplně špatný.

Zdeněk Koutský

30. 5. 2018, 14:39

To bych právě že neřekl. iOS 12 bude zaměřen právě na systémovou optimalizaci. Tak doufejme :-D

Martin Graulich

30. 5. 2018, 14:41

Martine, jaký chyby myslíš? Já mám mobil pár dní a jsem nad míru spokojen, i přesto že je to malinký mobil, oproti tomu co jsem měl

Martin Graulich

30. 5. 2018, 14:39

Děkuji za tvojí odpověď Zdeňku :)

Martin Graulich

30. 5. 2018, 14:39

Děkuji ti za tvojí odpověď Zdeňku :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim